היתרונות בהתקנת פרגולת עץ

רבים מאיתנו אוהבים לשבת בגינה וליהנות מהאוויר הצח שבחוץ. ניתן להוציא לגינה שולחנות ולשבת יחדיו עם חברים ומשפחה או אפילו כאשר אתם לבד בבית ורוצים לנוח עם ספר טוב. אבל מה עושים כאשר ישנה שמש חזקה אשר שורפת אותנו והופכת את השהייה בחוץ לבלתי נסבלת? האם נוותר על ההנאה שלנו? ממש לא! בעזרת פרגולת עץ נוכל ליהנות מישיבה בגינה, או אפילו בגג ובמרפסת תחת צל. פרגולות עץ הן פתרון הצללה מעולה ומומלץ, יש להן מספר יתרונות אשר הופכים את אותן למבוקשת מאוד בשוק.

היתרון הראשון – קלות ההתקנה

העץ הוא חומר קל לעיבוד ולכן ההתקנה של פרגולות עץ היא פשוטה וקלה. זמן ההתקנה של פרגולה ממוצעת הוא 3 ימים בקירוב. ההתקנה הפשוטה והמהירה משליכה גם על המחיר אשר כולל עלויות התקנה וגם תורמת לנוחות שלכם; כאשר עובדים אצלכם אנשי מקצוע אתם לא אוהבים מרגישים בנוח כאשר העבודות נמשכות זמן רב, גורמות לרעש, לכלוך ופגיעה בפרטיות. מסיבות אלו התקנה מהירה היא יתרון ענק.

היתרון השני – התאמה אישית של פרגולות עץ

מכיוון שניתן בקלות לחתוך את העץ, אנשי המקצוע יכולים בקלות להתאים את הפרגולה לצרכים שלכם. פרגולה יכולה להביא בהרבה צורות והרבה גדלים המושפעים מהמיקום והשטח העומדים לרשותכם. כל בית יכול להתקין את פרגולת העץ המתאימה לו כמו כפפה ליד. ההתאמה האישית אינה נוגעת רק לגודל ולמאפיינים הפיזיים של שטח ההתקנה אלא גם לסגנון העיצובי של הפרגולה. כל פרגולה יכולה להיראות אחרת בהתאם לחיתוך העץ, צורת המיקום, המרווחים, הגובה, הזוויות ועוד.

היתרון השלישי – מראה עיצובי מנצח

אין כמו המראה הטבעי של העץ, במיוחד כאשר אנו מחפשים פתרון הצללה לגינה. העץ משתלב יפה בנוף הגינתי; ניתן לתת לו גוונים שונים של צבע ויחד עם זאת לשמר את הטבעיות שלו וההתאמה שלו לגינות. גם אם עושים פרגולה במרפסת או בגג, השימוש בפרגולת עץ מסייע לנו להביא את התחושה הטבעית אל תוך הסביבה האורבנית.

היתרון הרביעי – העלות

לצד תכונותיו של העץ הוא משמר את מעמדו כחומר גלם זול, טבעי וידידותי לסביבה. בהשוואה לפתרונות אחרים, פרגולות עץ נחשבות לזולות יותר, הן מבחינת עלות חומר הגלם והן מבחינת עלויות ההתקנה המהירה שכבר הזכרנו.

היתרון החמישי – הגנה מפני גשם

פרגולת עץ היא לאו דווקא פתרון הצללה; אם רוצים ניתן לסגור את הפרגולה בעזרת פאנלים מיוחדים מפוליקרבונט או חומר אחר. פאנלים אלו מונעים את כניסת המים ומאפשרים לכם לשבת תחת הפרגולה גם כאשר יורד גשם. כאשר אתם מוגנים מהשמש ומהגשם אתם בעצם משמישים את הפרגולה שלכם ברוב ימות השנה, למעט מעט ימים בעלי מזג אוויר קיצוני במיוחד.

קל להבין מדוע פרגולות עץ הן כל כך פופולריות. למרות שכיום ישנם בשוק חומרים אחרים עדיין פרגולות עץ שומרות על מעמדן כפתרון טוב ואיכותי.

Â