יתרונות הדק הסינטטי

התקנת דק בגינה או בשבילים מעניקה לחלל החיצוני למבנה מראה מרשים. התקנת דק אינה פעולה מסובכת מדי כשמבצעים אותה באופן מקצועי. לאחר קבלת ההחלטה להתקין דק בחלל החיצוני יש לקבל כמה החלטות ובניהן איזה דק להתקין. היום אנו יכולים למצוא סוגים שונים של דקים כשאחד מהם הוא הדק הסינטטי שמביא איתו יתרונות רבים לגינה.

יתרון ראשון – עיצוב, צבע וטקסטורה

יתרונות הדק הסינטטי הם רבים כשהיתרון הראשון והבולט של הדק הוא אפשרויות העיצוב הבלתי מוגבלות. בעזרת הדק הסינטטי אפשר לעצב כל משטח כולל מרפסות, שבילים ואזורים רטובים (בסביבת בריכה או ג’קוזי) כשאין כל מגבלה עיצובית. את הדק אפשר לקבל בכל צבע וטקסטורה שנרצה כשכל שיש לעשות הוא לבחור איזה עיצוב הכי מתאים לסביבה.

יתרון שני – עמידות בפני נזקי מזג האוויר

מזג האוויר הקיצוני הוא האוייב של הדק, אך לא של הדק הסינטטי. הדק הסינטטי שומר על המראה המקורי שלו גם תחת השמש הקופחת, לאחר גשם עז והוא לא נפגע אפילו בעתות של ברד. הדק הסינטטי מיוצר בטכנולוגיה ברמה גבוהה וזו נותנת לו את החוזק הנדרש להתמודדות אידאלית עם האקלים הקיצוני. בשל החומרים ממנו עשוי הדק הוא שומר על המראה שלו ללא עיוותים, שינוי צבע או סדקים ולכן גם לאחר שימוש של שנים רבות הדק יכול להיראות כמו חדש.

יתרון שלישי – קלות תחזוקה

דק סינטטי הוא דק שקל מאד לתחזק אותו. שלא כמו דק מעץ, הוא אינו דורש צביעה לאורך השנים כיוון שהוא אינו מאבד מצבעו המקורי. הדק הסינטטי לא עובר תהליך ריקבון (פנימי או חיצוני), ניתן לשטוף אותו במידת הצורך בחומרי שטיפה ביתיים ואם ישנו צורך להחליף למרות הכול  את אחד הפנאלים (למשל בעקבות נפילה של חפץ חד על הדק ויצירת חור) אפשר לבצע את ההחלפה בלי להוציא את כל הדק.

יתרון רביעי – ניקיון

כדי בההלקבל מראה נקי של הדק מספיק להשתמש במים וסבון שטיפת רצפות. במקרים קיצוניים או לאוהבי הניקיון והברק אפשר להשתמש גם בחומרים חזקים יותר בלי לחשוש למצב הדק. הדק לא עובר ריקבון והוא אינו “תופס” עובש ולכן גם אם לא מייבשים אותו לאחר השטיפה ונותנים לו להתייבש לבד אין סיבה לדאגה.

יתרון חמישי – התאמה לסביבת מים

דק סינטטי הוא דק אידאלי לסביבה של מים. כל מי שמתכנן לשים בחצר ג’קוזי או אפילו בריכת דגים יכול להיות רגוע בהנחת דק סינטטי. שלא כמו סוגי עצים שונים שהמים עלולים לפגוע בהם (ובמיוחד אם לא מבצעים פעולות תחזוקה מתאימות), כשהדק סינטטי המים לא חודרים, לא מעוותים את הצורה ולא נוצרות סכנות כמו עובש.

יתרון שישי – שמירה על איכות הסביבה

הדק הסינטטי נעשה בטכנולוגיה ידידותית לסביבה והוא אינו מצריך פעולת כריתת עצים. הדק עשוי ברובו חומרים ממוחזרים כך ששימוש בו מגן על הסביבה לכל אורך החיים שלו; בייצור הוא לא מביא לכריתת עצים ובתחזוקה הפשוטה שלו הוא מאפשר להגן על הסביבה.
אנו יכולים לראות כי התקנת דק סינטטי מביאה איתה יתרונות רבים כאשר מבצעים אותה כראוי. ההתקנה של הדק מתחילה תמיד בתכנון נכון למקום, בחירת העיצוב הנדרש (אפשר לבחור צבעים וטקסטורות שונות לדק הסינטטי) וכמובן לבחור את החברה הנכונה לביצוע ההתקנה. בבחירת חברה להתקנת דק סינטטי יש לבחון את הפרוייקטים שהיא כבר ביצעה בעבר, איזו אחריות היא נותנת לעבודה וכמובן לבחון את התקשורת מול החברה ולוודא שהיא קשובה לכל הצרכים במקום.