פרקט עץ

אנשים רבים תוהים מה כל כך מיוחד בפרקט עץ בזמן שיש כל כך הרבה פרקטים סינטטיים עם דוגמאות מרהיבות ומרשימות במיוחד – פרקטיים שעלותם מחצית ופעמים אף יותר מעלותו של פרקט העשוי מעץ מלא. מאמר זה יעזור לקוראים לגלות מהו אותו קסם רב שנים של פרקט שמיוצר מעץ.

פרקט עץ לכל תקציב

כל אחד מאיתנו נחשף למודעה או רול אפ פרסומי ובו הזמנה לרכוש פרקטים מכל הסוגים ומכל המינים. אנשים רבים חוו פרקט עץ בדירה של חבר או בן משפחה ויש כאלו שפרקט הוא חלק בלתי נפרד מחייהם ובפעם הראשונה שהם הזמינו פרקט, הם הבינו שמדובר על רומן לכל החיים, (גם בדירות הבאות בהן הם יגורו). למרות כל זאת, ישנם אנשים רבים שאינם יודעים מהו פרקט. הדרך הכי פשוטה לתאר מהו פרקט הוא לומר שמדובר על חיפוי מעץ לרצפת הבית או לקירות הבית. יש אנשים שמשתמשים בפרקט בחלקו הפנימי של הבית או המשרד ויש אחרים שמחליטים למקם את הפרקט גם בחלקים חיצוניים, כמו למשל הבלקוני של הבית או לבנות משטח פרקט עץ מיוחד שישמש כחלק מהחצר האחורית בבית הפרטי שלהם. כך או כך, מדובר על חיפוי יפהפה על כל סוגיו, שבעבר שויך רק לאנשים שהיו בעלי יכולת כלכלית וכיום זמין בטווח מחירים רחב לכל דורש.

פרקטים מעץ עמידים לאורך שנים

נכון להיום יש אפשרות להחליט ולקנות פרקט עץ מלא שעשוי מעצים אצילים שרובם מגיעים ממדינות שונות בחו"ל, ניתן לבחור בפרקט תלת שכבתי שעשוי משלישיית שכבות ורק השכבה העליונה היא זו שעשויה מעץ אורן, אגוז, דובדבן וסוגים נוספים של עץ או פרקט עץ למינציה, שעשוי מחומרים סינטטיים או עץ דחוס מאוד שמודבק ללוח מיוחד. הדברים החשובים אותם יש לקחת בחשבון הם :
  • פרקט עץ מלא מחירים – פרקט שעשוי מעץ הוא הפרקט המרשים ביותר וזאת משום המראה הביתי, החמים, האירופאי והיפהפה של העץ ובהתאם גם המחיר שלו ורמת התחזוקה הגבוהה שלו. לעומת זאת, פרקט סינטטי, כלומר למינציה, מגיע בטווח מחירים רחב ורוב האנשים יוכלו למצוא את אותו פרקט שיתאים לתקציב עליו הם החליטו.
  • בידוד – פרקט מעץ מלא לא ניחן רק במראה קסום אלא גם מבודד את הרצפה בצורה הטובה ביותר, הן מפני חום והן מפני קור. פרקט למינציה לעומת זאת אינו מבודד.
  • סטנדרט גבוה – חשוב לקנות פרקט איכותי שיעניק את המראה והתחושה בה אתם מעוניינים לבית או למשרד שלכם. חשוב לקחת בחשבון שיש להזמין מתקין מקצועי שמכיר את ההבדל בין התקנת פרקט מעץ מלא לבין התקנתו של פרקט סינטטי.
לסיכום, פרקט שעשוי מעץ מלא הוא היקר ביותר, המרשים ביותר וזה שמצליח להפוך כל בית או משרד פשוט לבית באווירה כפרית אירופאית יוקרתית. הוכחה לכך היא שגם בעידן בו ניתן לקנות פרקטיים סינטטיים, מעדיפים רבים לרכוש פרקטים יקרים יותר וזאת משום הקסם אותו הוא משרה על הבית או המשרד.