5 טיפים לעיצוב חלל הבית

עיצוב חלל הבית הוא מלאכת מחשבת המאפשרת לנו להביא לידי ביטוי את הרעיונות הכי יצירתיים והכי מדויקים שלנו. עיצוב החלל הפרטי שלנו, חלל הבית שבו אנו גרים, הוא מהלך חשוב הדורש את מלוא תשומת ליבנו ואת המחשבה שלנו, שכן אם יש מקום בו אנו צריכים לחוש בבית, זה הבית שלנו.

לא כולנו בחרנו ללמוד עיצוב פנים, ולא לכולם יש את הידע הנדרש בשביל להגיע לרמת הגימור שרואים בבתי הידוענים בטלוויזיה או אפילו בבתים של חברים אשר שכרו מעצבים מקצועיים והשקיעו סכומי כסף לא-מבוטלים. ובכל זאת, עם מעט ידע בסיסי והכרות עם הרעיונות העיקריים בעולם העיצוב כולנו יכולים להביא את חלל הבית שלנו לרמת עיצוב גבוהה.

לגזור ולשמור: טיפים לעיצוב חלל הבית

    1. ירידה לפרטים הקטנים – אלוהים, כך אומרים, נמצא בפרטים הקטנים. עיצוב בית הוא אומנם מקצוע, אך כשעוצרים ומשתהים על הפרטים הקטנים גם אנו יכולים להגיע לרמות דיוק גבוהות למדי, מספיק בכדי לייצר תוכנית לעיצוב ברמה גבוהה מאוד.
    2. קו עיצובי מוגדר – החופש לאלתר נתון לכולנו, אך אם תשאלו כל נגן מקצועי הוא יאמר לכם שכדי לשבור את הגבולות, יש קודם לכן לגלות בקיאות גבוהה בחוקים. אם אתם לא מעצבים מקצועיים, בחרו בקו ברור ומוכר. בחרו רהיטים מעוצבים בסגנון אחיד, ואל תתפתו לשבור את הקו שלכם, לפחות לא לפני שהתייעצתם עם איש מקצוע.
    3. קבלו השראה – לפני ותוך כדי תהליך העיצוב תדאגו לקבל השראה מבתים אחרים. היום רשת האינטרנט מאפשרת לכולנו להציץ לתוך שפע אינסופי של עיצוב ורעיונות דקורטיביים מכל העולם, וממגוון סגנונות ההולך ומתרחב. אל תדלגו על השלב הזה, וגלו שוב ושוב לאורך שלבי יצירת התוכנית מה אפשר להביא לחלל הבית שלכם – רהיטים, ריצוף, פרטי אומנות, צבעים וכיו”ב, כדי לייצר סביבה נעימה וביתית.

טיפים מקוריים ופרקטיים

  1. אקולוגיה – היום מדובר לא רק בטרנד רעיוני-תיאורטי, אלא בקו-עיצובי חזק שמתאפיין בשימוש בחומרים חכמים, צמחיה ומים, ליצירת סביבה ביתית עשירה ומגוונת. היופי של העיצוב האקולוגי נשען לא רק על השילוב בין האומנות לטבע, אלא גם על היכולת שלנו להשתמש בטכנולוגיה כמענה על צרכים כמו חיסכון בחשמל ובמים, על-ידי עיצובים חסכוניים שמווסתים את הטמפרטורה בבית, או מווסתים את כמות האור שנכנסת למרחב.
  2. נישות ויצירת מרחב – אחד הדברים המאתגרים בעת עיצוב הבית הוא יצירת מרחב המכיל את כל החפצים שלנו בד בבד עם יצירת מרחב מרווח ומאוורר, בו יש מקום להסתובב ולשהות ללא תחושת דוחק. בדקו מה הצרכים שלכם, וברשימה מדוקדקת גלו כיצד ניתן לענות על כמה שיותר מהם בדרכים השומרות על המרחב פתוח. נישות בקירות במקום ארונות, תלייה על “קיר שירות” במקום מחסן, מקרר עם ברז מים מטוהרים במקום מקרר ומכשיר טיהור נפרד, ועוד פתרונות שונים שיכולים לחסוך לכם מקום וייצר סביבה ביתית מעוצבת היטב ונעימה לשהות.