חדרי ילדים ונוער מעוצבים על טהרת העץ

ילדים ובני נוער מבלים שעות ארוכות בחדרם ואנחנו כהורים רוצים לעצב עבורם סביבה נעימה ובטוחה. כיום קיים בשוק היצע רחב של רהיטים לחדרי ילדים ונוער, כאשר חלקם הגדול עשויים מעץ תעשייתי. עם זאת, קיים גם היצע הולך וגדל של רהיטים מעץ מלא, ויותר ויותר הורים בוחרים באופציה זו בעיצוב חדר הילדים.  עיצוב חדר הילדים היא משימה מורכבת, שלוקחת בחשבון מגוון שיקולים: עלות, נוחות, בטיחות, העדפות הילדים  ועוד. מדוע אם כן כדאי לבחור דווקא ברהיטים מעץ מלא?

 היתרונות של רהיטים מעץ מלא בחדרי ילדים

רהיטים מעץ מלא הם אומנם יקרים יותר לעומת רהיטים מעץ תעשייתי, אך היתרונות שלהם הופכים את רכישתם למשתלמת. הנה כמה מהיתרונות הבולטים של רהיטים מעץ מלא:
  • ההיבט הבריאותי- אקולוגי: ההיבט האקולוגי והבריאותי משתלבים יחד, מכוון שאם חומר מסוים גורם לזיהום סביבתי, הוא גם יזיק לבריאותי הילדים שלכם. רהיטים מעץ תעשייתי מכילים חומרים כימיים רעילים, ביניהם דבק  פורמאלדהיד שידוע כפולט לאוויר גז מסרטן. בחשיפה מתמשכת, חומרים אלו יכולים לגרום למגוון בעיות בריאותיות בקרב ילדים, כגון מחלות נשימה והפרעות שינה. חשוב להבין גם שכל פגיעה סביבתית- זיהום מקורות מים, אוויר ואדמה, תשפיע בסופו של דבר על בריאות הילדים שלנו ועל הדורות הבאים. לכן עדיף לרכוש רהיטים מעץ מלא אשר עשויים מחומר גלם, דבק וצבעים ידידותיים לסביבה וידידותיים לבריאות המשתמש.
  • איכות ואסתטיקה: אמנם אסתטיקה היא במידה רבה עניין של טעם אישי, אך לרהיטים מעץ מלא יש מראה טבעי יותר ורבים יסכימו שהם יוצרים בחדר תחושה נעימה של חום וביתיות בבית ככלל ובחדרי ילדים בפרט. כמו כן, העמידות של רהיטים אלו גבוהה הרבה יותר- רהיטים מעץ מלא יחזיקו מעמד לאורך השנים וניתן להעביר אותם מדור לדור. כך שלטווח ארוך, ההשקעה משתלמת. העמידות קשורה אף היא להיבט האקולוגי, מכוון שכאשר אתם קונים רהיטים חדשים לעתים קרובות יש לכך מחיר אקולוגי.

כיצד לעצב חדרי ילדים ונוער?

הנה כמה טיפים שיכולים לעזור לכם בעיצוב חדרי ילדים:
  • בחירת הרהיטים תהיה בהתאם לפונקציות השונות שהחדר ממלא. חדר הילדים משלב יחד תפקודים שונים: שינה, משחק, אירוח חברים, ובגיל גדול יותר גם לימודים. להבדיל מאזור המשחק, אזור השינה מצריך אווירה רגועה וללא הרבה גירויים. ניתן גם לחלק את החדרים לפי תפקודים- במקום חדר לכל ילד, חדר שינה משותף וחדר משחקים (מתאים יותר לילדים ופחות לנוער).
  • על מנת שרהיטים מעץ מלא יוכלו לשרת אתכם לשנים ארוכות, קחו בחשבון גם את הצרכים המשתנים של הילדים כאשר הם גדלים. כך למשל, ניתן לשקול האם לקנות ישר מיטת נוער או קודם מיטת מעבר.
  • לפי תורת הפאנג שווי, למיקום הרהיטים בחדר יש חשיבות אנרגטית. כך למשל, מומלץ למקם את שולחן הלימודים כך שהילד אינו יושב עם הגב לדלת, אלא יכול לראות את מי שנכנס לחדר. הדבר יאפשר לו תחושה של שליטה.
  • ככל שהילד גדל, חשוב לערב אותו בהחלטות השונות הקשורות לעיצוב החדר. גם אם הוא לא בחר את הרהיטים, הוא יכול לבחור אביזרים שונים שיוצרים את האווירה בחדר- פוסטרים, תמונות, מנורת שולחן ועוד.