עיצוב מטבחים מודרניים

עיצוב מטבחים מודרניים

נראה כי המטבח זהו החלל השימושי ביותר בבית, כשכולנו יושבים לאכל ארוחת ערב עם המשפחה, מבשלים ארוחות ערב, ארוחות בוקר, מפגשי משפחתיים או עם חברים, בעצם רב בני המשפחה אוהבים להיות רב הזמן במטבח, יחד עם זאת, כשבאים לרכוש בית או להשכיר דירה, אנחנו ישר נבדוק כיצד ניראה המטבח, מה העיצוב שלו ועוד…

פרקטיקה ועיצוב

אנחנו חיים כיום בעולם שכולו יופי ועיצוב, רובנו אוהבים לבחור בריהוט המהודר, בסגנונות מיוחדים, במטבחים לבנים ומרהיבים אבל עם כל הכבוד ליופי, חשוב לשים דגש לדבר לא פחות חשוב והוא הפרקטיות, הרי במטבח מבשלים, מכינים ארוחות ערב, בוקר, יושבים בשולחן, בעצם המטבח אמור לשרת אותנו ולהקל עלינו בעת הבישול ובכלל, לאפשר לנו מרחב תזוזה ומיקום לכל מוצר חשמלי שנימצא במטבח. ישנם אנשים שרוכשים במטבח מכיוון שהרושם שהוא מקנה להם זה פאר ויופי ואסתטיקה, לאחר מכן שמתחילים להכיר את המטבח מקרוב, מבינים שהמטבח נועד לשמש אותנו ולהוות עבורנו נוחיות. למשל- בחרו בארונות שיצליחו לאחסן את רב הכלים והאביזרים שלכם, במידה ויש לכם המון כלים, מוצרי חשמל ועוד..קחו זאת בחשבון ובחרו במטבח רחב בעל מדפים וארונות מרווחים.

טרנדים חולפים

כמו בעולם של העיצוב אופנה, מדהים לראות שגם בתחום המטבחים יש דינאמיות בעיצוב, למשל- בעבר לפני המון שנים מטבחים כפריים היו טרנד למשך זמן, כשהיום המטבחים הכפריים חודשו באלמנטים שונים כמו- ארונות שנפתחים כלפיי מעלה, תאורה יוקרתית במטבח, ברזים בעיצובים שונים ועוד… יחד עם זאת, ניתן לראות שהגוון הלבן, האדום ואפילו השחור הפך לטרנד גם הוא וישנם מטבחים בגוונים שונים שמעולם לא תיארנו לעצמנו שיהיו. לפני שבוחרים מטבח, בדקו האם סגנון המטבח שבחרתם יוכל להשתלב עם סגנונות עתידיים שתרצו לרכוש בהמשך, האם הגוונים שבחרתם יתאימו לריהוט בסלון או אפילו לתנור ולשאר מוצרי החשמל שבמטבח שלכם.

מטבח מעוצב – אפשר גם אחרת

במידה ובבעלותכם מטבח שאיבד מחיוניותו ובא לכם לרענן קצת את המראה שלו בצבע וחיים, אפשר למצוא דרכים נוספות לעצב אותו באמצעות שינוים קלים שלא יצריכו מכם להוציא עלויות גבוהות, כמו למשל צביעת ארונות המטבח בשמן מיוחד, שטיח בגוון אדום או כל גוון אחר שמתאים למטבח ונותן לו צבע אחר, צביעת הקירות במטבח בגוון אחר, רכישת ברז חדש בסגנון מיוחד ועשיר שייתן טאץ’ אחר למטבח, רכישת כלי נוי מעוצבים כמו למשל שעון רכבת מרהיב ועוד המון בהתאם לעולם העיצוב האישי שלכם.