הדברת טרמיטים מקצועית

כדי לדעת כיצד לטפל בתופעה חשוב לדעת שטרמיטים הינם חרקים הדומים לתיקנים ולנמלים. הם קטנים, אין להם עיניים ולרובם יש כנפיים. הם חיים באופן המוני ואינם מתרבים מלבד המלך והמלכה. באמצעות זיווג הם מטילים ביצים וכך יכולים להתרבות. הטרמיטים אוהבים אזורים לחים והרבה מזון שעיקרו עץ ולכן משתקעים בגינות ובתוך הבתים ניזונים מהדלתות או משקופי העץ מבפנים ולא ניתן לגלות זאת עד שהם מתפרקים.

בנוסף, בהם מגיעים בעיקר בעונות המעבר וקיימים בכל השנה. הדברת טרמיטים היא מאוד קשה כי יש לבצע זאת לפני בניית הבית כיוון שהם חיים עמוק באדמה. במידה ומתגלים טרמיטים בבית יש להזמין מדביר טרמיטים מומחה כי הדברה כזו מסובכת ויקרה. הנחמה היא שהדברה מחוץ לבית יכולה למנוע את כניסתם של הטרמיטים.

מתי נזמין הדברת טרמיטים?

כאשר נבחין בפינות החדרים וקרוב למשקופים בערימות חול קטנות, או נמצא כנפיים שקופות באזורים שונים בבית ניתן לחשוד שהטרמיטים פועלים ושותפים למגורים בבית. כמו כן, במידה ועולה חשד כזה, רצוי לדקור את המשקוף במזלג שיעבור אותו בקלות במידה והוא אכול על ידי טרמיטים מבפנים. גם אם שמענו שלשכנים היו טרמיטים חשוב לתת לכך את הדעת ולהזמין מדביר טרמיטים. בכל מקרה, רצוי להזמין הדברת טרמיטים בכל שנתיים כדי לבדוק אם יש כאלו בבית. כמו כן, יש לוודא שהמדביר מוסמך ובעל רישיון ממשרד איכות הסביבה להדברת טרמיטים.

טיפים להרחקת טרמיטים

כאשר בונים בית חדש יש להימנע ממגע של קורות הבניין מהעץ עם האדמה ולהרכיב עליהן חומר מתכתי או אחר של 40 ס”מ לפחות מהקרקע. יש לפזר חצץ מסביב לבית ולזרוק פסולת מעץ הנמצאת בקרבת הבית. כמו כן, יש לאוורר סדקים ותעלות מתחת לבית מכיוון שהטרמיטים אוהבים את הלחות שבמקום. בעת בניית הבית או שיפוצו רצוי להזמין מדביר טרמיטים מקצועי שירסס את השטח לפני בניית היסודות ולפני שיפוץ של הריצוף. הקושי הגדול יותר הוא כאשר מוצאים טרמיטים בבית שבו מתגוררים ורק חיסול של המושבה שלהם יכול לפתור את העניין.

מה יעשה מדביר הטרמיטים?

במקרים כאלו המדביר יחפש בראש ובראשונה את הקן שלח הטרמיטים אשר לעיתים יכול להיות גם 5 מטרים מתחת לאדמה. בתהליך ההדברה המדביר קודח לאורך הקירות חורים ומזריק את חומרי ההדברה המיוחדים ישירות לקן של הטרמיטים. מכיוון שהחומרים המוזרקים הם כימיים ורעילים לאדם יש לפנות לגמרי את השטח מחומרי מזון, רהיטים ובני אדם.  למרות זאת, ישנם גם חומרים שאינם מזיקים לאדם ועל כן יש לערוך בירור עם המדביר לגבי החומרים בהם ישתמש. החומר המוזרק בדרך כלל נקרא פרמיס ושהוא נעכל על ידי הטרמיטים עד ל-4-5 ימים, הם מתים, אך לא לפני שהעבירו את החומר למלכה כי רק בהשמדתה יפסיקו להתרבות.