פתרונות בניה מעץ לעיצוב הגינה בבית

עיצוב הגינה כחלק מהעיצוב הכללי של הבית יחייב אתכם להשקעה לא קטנה אך בהחלט משתלמת כשהאווירה במגרש הביתי הופכת לחמימה, כפרית ומזמינה.

באמצעות בנייה מעץ, שמשתלבת בצורה מצוינת עם הצמחייה הירוקה והפריטים הדקורטיביים בגינה, תוכלו ליהנות מאזור מרשים ושימושי. לצורך ריצוף בטיחותי תוכלו לבחור במשטח עץ למבחר גווניו וסוגיו, להצללה מפני השמש ולהגנה מהגשם תוכלו להתקין פרגולה מעץ ולשדרוג החזות של הבית הבחירה בגג רעפים מהווה תחליף ראוי גג הסטנדרטי. להלן פירוט האפשרויות של בנייה מעץ בגינה שכדאי לקחת בחשבון בעת עיצוב הגינה בבית:

משטחי דקים לריצוף בטיחותי ויעיל

משטחי דקים כבר מזמן לא מהווים ריצוף עץ גס העשוי קורות מחוברות. כיום משטחי העץ מאופיינים במראה עדין ומסוגנן, העשוי ממבחר סוגי עצים ובהתאם לפלטת גוונים לבחירתכם. סוגי העץ המרכיבים את הדקים משפיעים על חזות המשטח, אופן תחזוקתה ועלותה. תוכלו לבחור בדק מעץ איפאה, אורן, קומארו, במבוק כמו גם בדק סינתטי, כאשר הבחירה תהיה בהתאם לצרכים ולתקציב הנתון. חשוב לבחור סוג עץ שיענה באופן מיטבי לדרישות האקלים באזור המגורים ובהקשר לנושא תוכלו להיוועץ במעמד ההזמנה עם מומחה בתחום שיוכל לכוון אתכם לסוג העץ הרלוונטי ביותר. משטח עץ מהסוג מהווה פיתרון מוצלח למדי לשימוש בגינה מאחר והוא עמיד ונשמר לאורך זמן ואינו גורם להחלקה בימים גשומים לאור היותו מלוטש בצורה המונעת החלקה והיותו בעל רמת ספיגה גבוהה של מים. בימים חמים, המשטח אינו נוטה להתחמם כסוגי ריצופים אחרים, כך שניתן בנוחות ובבטיחות להסתובב יחפים בגינה. מבחינת אופן התחזוקה, דקים המורכבים מחומרי גלם חזקים וחסינים יותר יידרשו תחזוקה בתדירות נמוכה לעומת דקים מעץ רך, כאשר זאת תוכלו לבצע עצמאית או לשכור את שירותיהם של בעלי מקצועי המתמחים בתחזוקת דקים.

 

גגות רעפים כמרכיב לעיצוב הבית

כיום הגגות הסטנדרטיים של הבית הבתים הפרטיים פינו את מקומם לטובת גגות רעפים צבעוניים בגלים ועיצובים מיוחדים. לגגות מהסוג תרומה ניכרת בעיצוב הכללי של הבית. תוכלו לבחור מבין סוגי גגות שונים, לרבות רעפי בטון הסופגים מינימום לחות ונוצרים בתהליך של דחיסת בטון לתוך תבנית בתערובת מדויקת ורעפי חרס העשויים מחומרי חרס שרופים בתנור ונחשבים לבעלי תכונות בידוד טובות לעומת רעפים אחרים. כמו כן גם רעפי פח לקירוי פרגולות, חניות ומקומות בהם השיפוע נמוך ועוד. במידה והינכם מתלבטים האם לבחור בגג רעפים או גג בטון, עליכם להכיר את ההבדלים ביניהם לצורך קבלת ההחלטה הנכונה. מבחינת עלויות הקמת הגג, תקני הבנייה ליציקת גג בטון יחייבו אתכם לבנות מעקה מסביב לגג שטוח, להתקין מרזבים וליצור שיפועי ניקוז ועוד, כאשר אלו ייקרו משמעותית את הליך בניית הגג וזאת לעומת גג רעפים. מבחינת התחזוקה, בעוד שגג רעפים יחייב אתכם לתחזוקה חסכונית לאורך שנים, בניית גג בטון תחייב אתכם להחליף את היריעה הביטומנית בממוצע כל 5-10 שנים. מבחינת יכולות הבידוד, גג רעפים מהווה פתרון מצוין לבידוד תרמי של הבית באמצעות ייצורו חלל מעל תקרת הבית. ולבסוף, מבחינת ניצול מקסימאלי של שטח הבית, בניית גג רעפים תאפשר ליצור חללי מגורים נוספים בשטח הבית. במרבית הרשויות המקומיות לא נהוג להוסיף לתשלומי הארנונה את חללי הגג הנוצרים בעקבות בניית גגות רעפים כך שתוכלו להוסיף יחידות דיור מבלי לשלם תשלום ארנונה נוסף.

פרגולות לצורכי הצללה והגנה

לבניית פרגולה בגינה, המהוות סכך מעץ, יש לא מעט יתרונות המדברים בעד עצמם, כאשר המרכזי בהם מתייחס ליכולת ההצללה וההגנה שלה על היושבים בגינה. באמצעות התקנת הפרגולה תוכלו ליהנות משטח הגינה מבלי להיות תלויים בתנאי מזג האוויר, כך שההגנה תהיה גם בימי הקיץ הלוהטים וגם בימים בהם מטפטף בחוץ. מעבר לשימוש הפונקציונאלי, לפרגולות חשיבות גם במישור העיצובי, במיוחד כשמדובר בפרגולות עשויות מעץ, התורמות למראה החמים והמזמין בגינה. תוכלו לבחור פרגולות ממבחר סוגי עצים, כאשר הנפוץ מביניהם הוא עץ האורן ולפעמים נעשה שילוב עם עץ גושני. תוכלו גם לבחור לשלב יחד את הפרגולה עם דק מותאם במיוחד. פרגולות מעץ הינן המומלצות מכיוון שמדובר בחומר גלם נוח, המאפשר את התאמתו ועיצובו בהתאם לדרישתכם. בנוסף, הן נראות טבעיות בנוף ומשתלבות בצורה הרמונית עם יתר הפריטים המשלימים בגינה והצמחייה הירוקה.