בנייה מתקדמת – כל היתרונות של השיטה החדשה

בשנים האחרונות ניתן לראות באתרי אינטרנט של חברות בנייה שונות כי הם מציעים שירות של בנייה מתקדמת. רבים שואלים את עצמם האם מדובר בשיטה שיווקית מתקדמת או שאכן קיימת שיטה חדשה של בנייה אשר נקראת ‘בנייה מתקדמת’. מאמר זה יחשוף בפני הקוראים את כל האמיתות על נושא זה.

בנייה בשיטה מתקדמת

בנייה מתקדמת היא בנייה באמצעות שיטות חדישות. יש כאלו אשר מכנים בנייה קלה כשיט מתקדמת, אחרים מכנים בנייה ירוקה ככזו ואחרים שיטות אחרות. מה שבטוח הוא כי שיטת בנייה מתקדמת היא שיטה אשר אינה מערבת בנייה לאורך שנים ושימוש בבטון.  קבלנים אשר זנחו את שיטת הבנייה הישנה לרוב החליפו את השלד המסורתי והמאסיבי שתמיד היה בנוי מבטון בשלד פלדה וקירות אשר ידועים בזכות העובדה שהם מבודדים מעולים. הרצפה אמנם עדיין תישאר מבטון וכן הממ”ד, אך לא השלד וקירות הבית.

יתרונות בנייה מתקדמת

הרבה אנשים מחליטים באם לבחור בשיטת בנייה זו או אחרת אחרי שהם שומעים אודות יתרונותיה וחסרונותיה ומגיעים למסקנה באשר לתועלות של השיטה כלפיהם. היתרונות של שיטת בנייה זו הם:

  • זמנים– זמן הבנייה קצר יותר מאשר בנייה בבטון. ניתן לומר כי זמן הבנייה לרוב מתקצר בחמישים אחוזים ויותר.
  • בידוד– הבידוד משחק תפקיד חשוב מאוד בשיטות בנייה מתקדמות וזאת משום הרצון לחסוך באנרגיה מיותרת. הקירות תמיד יהיו עשויים מבלוקים אשר יבודדו מפני קור וחום. דבר זה מאפשר חסכון בחשמל על מנת לקרר את הבית בקיץ ולחמם אותו בחורף. דבר נוסף אשר יחסוך בצורה משמעותית בכל הקשור לתשלום לחברת החשמל.
  • איכות– איכות הבנייה גבוהה מאוד, שכן שיטת בנייה אשר מערבת שלד העשוי מחומר פלדה (אשר דקה בדפנות שלה) מחייבת עמידה בתקנים מחמירים רבים, כמו למשל תקנים הקשורים אל  עומסים, בידוד, גגות, אקוסטיקה, רעידות אדמה והרשימה עוד ארוכה.