סוככים ופתרונות הצללה מעץ לכל מבנה

פתרונות הצללה מעץ, כמו גם סוככים מסוגים שונים הם המענה האידיאלי לקיץ הישראלי. למעשה, שמש הישראלית דואגת להעטיר עלינו מחומה לא רק בקיץ אלא גם במשך ימים רבים של תקופת החורף, כך ששימוש בפתרונות הצללה אינם עניין של חובבי מותרות והחיים הטובים בלבד. את העובדה הזאת מגלים לא מעט אנשים פרטיים, ממש כפי שגילו זאת גם בעלי עסקים שמבקשים לתת מענה ללקוחותיהם בפני השמש הקופחת.

בגדול או בקטן

סוגים רבים של סוככים, כגון מרקיזה, למשל, או סוככי קסטה, ניתן להתקין במגוון רחב של צורות, גדלים וכמובן גם צבעים. כאשר מדובר בבית עסק, מקובל גם השימוש בלוגו עם שם העסק או אפילו במסרים פרסומיים. בכך הופך פתרון ההצללה הזה לאביזר דקורטיבי. לעובדה הזאת שם לב כל מי שראה פרגולות או אביזרי הצללה אחרים עשויים עץ, אשר משמשים בבתים פרטיים בגינה, ולעיתים גם בדירות גג.

פרגולות, אשר נועדו, כמובן, להוות מבנה גדול חזק ויציב במיוחד, ניתנות להתקנה ביחד עם כיסוי חורף, גגון חסין לגשם, ואפילו עם חלונות, כך שניתן לראות בה אמצעי מתאים הן לחורף והן לקיץ. לבד מפרגולות, גם סוככי זרועות יכולים להתאים למתן מענה בפני קרינת השמש עבור אזורים קטנים או גדולים. הדבר תלוי, כמובן בגודל של הזרועות. ככל שהן גדולות יותר, הן בנויות כך שהן יתאימו לנשיאת גגון או סוכך גדולים יותר. סוככי זרועות רבים מיוצרים משלדת אלומיניום בשילוב עם פלדת אלחלד מה שמקנה להם עמידות גבוהה בפני בלאי וחלודה.

קבועים או מתקפלים

המבחר העצום של פתרונות הצללה מאפשר להתאים אותם למקומות שונים בבית הפרטי, בדירת מגורים, במשרד או בעסק. ישנה אפשרות לבחור בסוכך מתקפל, כאשר חלק מהדגמים כוללים אפשרות להתקנת מנוע. לצד הדגמים המתקפים, ישנם מקרים שבהם מומלצת דווקא התקנה של סוכך קבוע, כפתרון של קירוי מתאים לכל עונות השנה.

דגמים קבועים שכאלה יכולים להשתלב היטב במקומות שונים, החל מדגם דקורטיבי שמותקן מעל כניסה לבית או לעסק ואפילו מעל לחנייה, וכלה בסוככים קטנים שמיועדים להגן על מרפסות אירוח קטנות ואף על חלונות הבית או וויטרינות בעלות גודל מצומצם.

יופי של עץ טבעי

בחירה בסוכך אמורה להשתלב בסביבה המיועדת. חלק ניכר מן האנשים שבוחרים להתקין את אחד מפתרונות ההצללה האיכותיים בוחרים באלה שעשויים עץ. מכיוון שמדובר, במקרים רבים, בהתקנה בגינות או במקומות אחרים שמיועדים לאירוח, חשוב לקחת בחשבון היבטים תכנונייםעיצוביים כוללים.

אם ההתקנה משולבת בגינה שבה מוצבים שולחנות וכסאות לאירוח, כדאי להתאים בין סוג מבנה ההצללה וגודלו לבין עיצובם של הרהיטים. שאלה נוספת שחשוב להתייחס אליה היא האם הגינה מרוצפת או לא. כשחושבים על מבנה ההצללה, התאמת הצבעים בינו לבין הריצוף משפרת את ההרמוניה והזרימה הטבעית.