כל האמת לאמיתה על פרקטים

רצפות פרקטים נתפסות כיום אצל מרבית הציבור כרצפות מאד עדינות ואלגנטיות. נהוג היה במשך שנים רבות לזהות אותן עם בתי יוקרה מפוארים, או לחילופין עם אתרים היסטוריים וקלאסיים באירופה, שם היה מקובל ללכת בזהירות יתרה על הרצפות הללו בשל רמת העדינות הגבוהה בה הן התאפיינו.

רצפות מפרקט – תכונות ומאפיינים

מעבר לכך, כיום ישנם לא מעט אנשים בעלי חיבה עזה לרצפות מפרקט עץ, ואף על פי כן הם מוצאים את עצמם מתלבטים לא מעט בנוגע לבחירה בסוג הריצוף הזה. זאת מכיוון שהם חוששים מרמת עדינותה הגבוהה של רצפת הפרקט, שלא לדבר על סדר הגודל של המחירים הכרוכים ברכישתה, ואם מדובר בחומר כה עדין שעולה כל כך הרבה נראה שהפחד הממשי נובע מהסבת נזק כזה או אחר לרצפה, אשר ברוב המקרים מדובר בנזקים בלתי הפיכים.

כיצד יש לנהוג עם ריצוף פרקטים?

רצפות פרקטים עלולות להינזק די במהרה, במיוחד אם ישנם בבית זאטוטים קטנים, האם רצפת הפרקט אכן תוכל לעמוד בכל ההשתוללויות וההתרוצצויות של הילדים או לחילופין מה יקרה לרצפה שעה בה מעבירים רהיטים כבדים? נראה שכל תזוזה קלה בבית, עתידה לגרום לשריטות, שפשופים, סדקים ואף שברים ברצפת הפרקט בה השקעתם כמות בלתי מבוטלת של כספים.

האם עלינו להקפיד כל הזמן על הליכה חרישית, מנומסת וזהירה, בביתנו שלנו, להקפיד על ניקיון שוטף וקפדני מדי יום ביומו ועוד פעולות תחזוקה מרובות ומיידעות רק כדי שרצפת הפרקט חלילה לא תינזק? אולי אותם האנשים המבולבלים כבר יעדיפו לוותר על כל העניין או פשוט לבחור ברצפה מפרקט סינטטי, ובעצם לוותר על חלומם שליווה אותם משכבר הימים.

כיצד באמת יש לנהוג עם רצפת הפרקט שבבית?

אולם, כל החששות וההתלבטויות הללו לא תמיד מבוססות והגיוניות. למען האמת נראה מאד מוזר שפרקט באופן כללי זכה לדימוי מהסוג הזה. לאור העובדה שבמדינת ישראל עושים שימוש ברצפות פרקט לאו דווקא בבתי יוקרה ופאר אלא גם בבתי עץ, במגרשי ספורט, דוגמת מגרשי כדורסל ובכלל אולמות ספורט, נראה עוד הרבה יותר תמוה שאנו הישראלים מייחסים לרצפת הפרקט עדינות כה רבה.

אז כן, במשך שנים רבות רצפות מפרקט המצויות במגרשי ספורט שונים, עומדות בצורה איתנה ומרשימה את כל התנועות המהירות של הספורטאים לרבות ריצות, החלקות קפיצות חדות ועוד. אז רק כדי לסבר את האוזן, רצפות מפרקט בראש ובראשונה ידועות בשל חוזקן וכילות העמידות הגבוהה שלהן, ועל כן עבור אולמות ספורט מכל סוג שהוא, הריצוף האידיאלי הינו פרקטים.