רעיונות לעיצוב הבית בעזרת פרקטים לשנת 2019

במהלך המאה ה-17, שידועה כתקופת הבארוק, נהגו לעיתים קרובות לעצב את רצפות הארמונות האלגנטיים והבתים האמידים בפרקטים מעץ. בתקופה זו יצרו דפוסים מורכבים ביותר של רצפות פרקט. אבל אם בעבר רצפת הפרקט הייתה בשימוש רק לצורך עיצובם של חדרים קלאסיים ומסורתיים, היום פרקטים מעץ חוזרים לאופנה כאשר הם משמשים לריצוף בעיצובי הפנים המודרניים ביותר וגם בעיצובים מינימליסטיים.

פרקטים לכל סגנון עיצובי

רצפת פרקט מביאה לחדר לא רק חום ומראה טבעי, אלא היא גם מתאימה לכל אחד מחדרי הבית, החל מחדר האמבטיה וכלה בסלון ובחדרי השינה. רצפת פרקט מציעה לבית שלכם את כל היופי שמאפיין בעצם רצפה שעשויה מעץ אבל משלבת גם רגישות אנושית אומנותית. הפרקט מאפשר לכם ליצור רצפה מדהימה מבחינה ויזואלית שיכולה להוסיף אווירה מיוחדת ואסתטיות לכל חדר. הפרקט מציע ריצוף אלגנטי שמתאים באופן מושלם לכל עיצוב דקורטיבי ולכל סגנון של ריהוט.

פרקט לרצפה מוצע היום בשלל גוונים ומרקמים חמים, אופנתיים וצבעוניים. עיצוב הבית בעזרת פרקטים מועדף גם בגלל הרוח הטבעית והאווירה החמה שחומר זה מספק לכל סגנון עיצובי שמאפיין את חדרי הבית – החל מרצפת פרקט שמעוצבת בסגנון קלאסי וכלה ברצפת פרקט נקייה ומודרנית. הגימורים המדהימים של הפרקטים מוסיפים אפקט דקורטיבי מדהים ואלה משתלבים יפה בכל סגנון עיצובי.

בעת בחירת דוגמת הפרקט לרצפה חשוב לזכור שכל דוגמה שבה תבחרו בעצם תכפיל את עצמה על הרצפה. המשמעות היא שגם פרקטים רגילים יכולים להיראות מדהים ברגע שתתחילו לפרוס אותם על הרצפה. במקביל, לוחות פרקט עץ בדוגמאות מורכבות יכולות לתרום לחדר מרקם אסתטי מדהים ביופיו.

פרקטים לחדר האמבטיה ולמטבח

אם בימים עברו היה נהוג לרצף בפרקטים רק את חדרי השינה וחדר המגורים (הסלון), היום, הקסם והאסתטיות שמאפיינים את מגוון דוגמאות הפרקטים גרמו לכך שהפרקטים משמשים גם לריצופם של כל שאר חדרי הבית.

בנקודה זו חשוב לדעת שיש לבחור לכל אחד מחללי הבית את סוג הפרקט שמתאים לו. למשל, בחללים שבהם נעשה שימוש רב במים כמו במטבח או בחדר האמבטיה, השוק מציע לכם מגוון גדול של פרקטים שתוכננו וטופלו כך שיהיו עמידים בפני לחות, שינויי טמפרטורות, דריכה מרובה על הרצפה וכדומה. כך שאתם יכולים ליהנות היום ממראה יפה של פרקט בכל חדר וחלל ברחבי הבית, גם בחדר האמבטיה ובמטבח.

פרקטים קלים לניקוי ואינם אלרגניים

מלבד היותו מאד אלגנטי, הפרקט מציע יתרון גדול נוסף. מדובר ברצפה שהיא קלה מאד לתחזוקה. כל מה שצריך זה לנגב במטלית רטובה, והרצפה נקייה. בנוסף, רצפת פרקט מומלצת מאד לאנשים שסובלים מאלרגיות ורגישים בעיקר לקרדית האבק שבוחרת לחיות את חייה בתוך סיבי השטיחים וגורמת להתקפי אלרגיה ואסטמה לאנשים רבים.

כדי לשמור על רצפת פרקט בהירה לאורך שנים, חשוב לבדוק בעת הרכישה את כושר ההתנגדות של הפרקט. כמו כן מומלץ לבחור בפרקט במראה עץ מלא כמו אלון, בוק או אורן.