מדוע חשוב לתכנן ביסודיות את שיפוץ הבית?

החלטתם לשפץ את הבית כדי לשדרג אותו? אתם וודאי מתרגשים לקראת השינוי שיבוא עליכם לטובה.
לצד ההתרגשות, עצרו לרגע כדי לתכנן באופן מוקפד ויסודי את כל פרוייקט שיפוץ הבית.
מדוע זה חשוב? לפניכם כמה סיבות.

5 תסריטים שעלולים להתרחש אם לא תתכננו בקפידה את השיפוץ המיוחל

עלות השיפוץ תתגלה כגבוהה הרבה יותר מהתקציב הראשוני שהוגדר לטובת הפרויקט, רק מכיוון שתוך כדי תנועה התגלו עוד ליקויים שצריך לתקן ועוד אזורים בבית שמצריכים התייחסות מקצועית. מכיוון שלא ביצעתם תוכנית שיפוץ מסודרת, חשבתם שאם תוסיפו עוד משימה אחת לרשימה, ה”נזק” הכלכלי הסופי לא יהיה כל כך נוראי. שיפוץ הבית יכול להתחיל בשיפוץ חדר אחד ולהפוך במהרה לשיפוץ נרחב הכולל קניית רהיטים חדשים, מטבחים מעוצבים, צביעת כל הבית ועוד. 

השיפוצניק, השיפוצניקים או קבלן השיפוצים יוציא אתכם מדעתכם, לא רק כי הוא מאחר, אלא כי הוא לא הביא איתו צוות גדול ורב-מקצועי שיוכל להתמודד עם כל התיקונים והשדרוגים שרציתם לעשות בבית. כל זה קרה, מכיוון שלא הקדשתם מספיק זמן מראש לבחירה מוקדפת ונכונה של איש המקצועי לעבוד איתו, כי כבר רציתם “לגמור עם זה” ולקבל את הבית מצוחצח, חדש ו”טיפ טופ”.  

עבודות השיפוץ נמשכו הרבה מעבר לצפוי, מאותה סיבה שמצויינת בסעיף הקודם וגם מאותה הסיבה המוזכרת בסעיף הראשון: תוך כדי שהשיפוץ נמצא בשיאו, נזכרתם בעוד ועוד משימות שאתם רוצים להוסיף אל הרשימה, כך שכל התהליך מתעכב יתר על המידה וקצת משבש לכולכם את שגרת החיים בבית.  

בשל האמור בסעיף הקודם, השהות שלכם אצל סבתא התארכה מעבר לצפוי ועל אף שחשבתם שסבתא תאהב את הרעיון שהנכדים נמצאים קרוב אליה, המגורים המשותפים והחזרה לבית ההורים הולידו לא מעט עצבים ומריבות וכולכם, כולל סבתא, מחכים בקוצר רוח שהשיפוץ כבר יגיעו לקיצו. 

רציתם בית בסגנון כפרי אבל קיבלתם בית בקו רטרו צועק וקולני, שרק מעורר בכם חוסר מנוחה ואי שקט. כל זה קרה מפני שלא הקדשתם מספיק זמן מראש להתייעץ עם אדריכל או עם מעצב פנים לגבי הקו העיצובי האידיאלי לבית ומכיוון שחשבתם שהטאצ’ העיצובי שיש לכם הוא מספיק כדי לחולל מהפך עיצובי מרשים בבית.  

לגבש תוכנית מראש ולהתייעץ עם אנשי המקצוע הרלוונטיים 

לאור התסריטים המתוארים, הרי שרצוי ומומלץ לתכנן בקפידה ומספיק זמן מראש את תהליך שיפוץ הבית. מדובר במשכן שלכם וכדי לחולל בו שינוי דרמטי, רצוי לתכנן כהלכה את האופן בו יתבצע השינוי, כולל התייעצות עם אנשי המקצוע המתאימים ובחירה נבונה של השיפוצניק שתעבדו איתו כדי להפוך את כל הפנטזיות שיש לכם למציאות.