דקים וארונות מעץ – בחירת איש מקצוע ועיצוב מתאים

אחרי שנים רבות בהן בעולם העיצוב הישראלי שלט הסגנון המודרני התעשייתי, הקר והמנוכר, מעצבי הפנים בשנים האחרונות הגיעו למסקנה שהגיע הזמן דווקא לעשות את התהליך ההפוך ולחזור אחורה, לשורשים, לטבע ולאדמה. בניגוד לסגנון המודרני שהכניס לבתים שלנו הרבה מתכות כגון אלומיניום ונירוסטה ושהתאפיין בצבעים קרים וזוויות חדות, החזרה לסגנון הכפרי מכניסה לנו חומרים טבעיים לתוך הבית כגון עץ ואבן ומחברת בין החוץ לפנים בצורה המושלמת ביותר.

אין ספק שהעץ הוא החומר המוביל בסגנון העיצוב הזה ולא בכדי. הוא הקל ביותר לעיצוב ולמניפולציה, הוא חזק מאוד, אמין וניתן ליצור ממנו כל דבר, החל מרהיטים כמו ארונות או מזנונים וכלה במדרכי עץ – דקים או פרגולות. עם את, הקלות היחסית של העבודה עם עץ הובילה אנשים רבים להתחיל לעסוק בתחום מבלי שיש להם את הכלים המתאימים. כאשר בוחרים איש מקצוע של עבודות עץ חשוב מאוד להקפיד לעבוד אך ורק עם אנשים שנושמים את התחום ושפועלים בו כבר שנים רבות.

מה בין דק לבין ארונות בגדים?

כשבוחרים איש מקצוע בתחום עבודות העץ חשוב לאתר אדם שמחזיק לא רק במיומנות גבוהה בתחום אלא שניחן גם בגישה עיצובית כוללת. המשמעות היא שמעבר לכך שהוא מסוגל לבנות דק לתפארת, הוא יהיה מסוגל לבחור עבורו את העץ המתאים שישתלב עם העיצוב בשאר חלקי הבית כדי לא ליצור דיסוננס. הזרימה היא אחד האלמנטים החשובים בטבע ושימוש בחומרי הגלם הלא נכונים ובעיצוב לא מתאים יכול לעצור את הזרימה הכל כך חשובה הזו.

בנוסף חשוב גם לבחור איש מקצוע שיודע להקשיב ולפעול בהתאם לצרכים שלכם ולרצונות שלכם, להעדפות העיצוביות שלכם ולתנאי השטח. במידה ואתם מעוניינים למשל לבנות ארון בגדים עבור הילדה שלכם, רוב הסיכויים שהוא עתיד לשמש אותה למשך השנים הבאות. הפיכת הילדה לשותפה בתהליך העיצוב של הארון ושימת דגש על הבטיחות שלו חשובים לא פחות מיכולת הרכבה של ארון חזק ויציב.

איפה היית ומה עשית?

רוב אנשי המקצוע שעוסקים בתחום עבודות העץ ישמחו להראות לכם תמונות מאתרים בהם עבדו לאחרונה. העניין הוא שלא משנה אם מדובר על גדרות עץ, פרגולה תלויה או ארונות מטבח, ישנה חשיבות רצינית מאוד לנושא העמידות לאורך זמן. אנחנו מתכוונים לכך שעם כל הכבוד לחזות עם סיום העבודות, מה שחשוב באמת הוא לבדוק כיצד נראית העבודה לאחר שלוש או ארבע שנים.

אי לכך, אתם מוזמנים לבקש מאיש המקצוע שאתם מתעניינים בשירותים שלו לקחת אתכם פיזית למקומות בהם עבד לפני אי אילו שנים. לא כל עץ מתאים לכל סוג אקלים, ישנם סוגים שמתאימים לאזורים גשומים יותר, חלקם מתאימים רק לשימוש פנימי ועוד. איש מקצוע אמיתי מכיר את כל סוגי חומרי הגלם ואת כל התכונות האופייניות להם ומסוגל להתאים עבורכם את החומר המושלם עבורכם. אל תתפשרו על פחות מכך.