רעיונות חסכוניים לעיצוב גינה בבית פרטי

שפר עליכם מזלכם ויש לכם גינה בבית, כעת נותר רק לעצב אותה כך שתהיה קסומה, מזמינה ונעימה.

אולם חשוב לזכור שאין סוף לאפשרויות העיצוב ואל לנו לשכוח לחסוך בדרך. גינתנו יכולה להיות מקום מפלט נפלא בימי החורף או הקיץ, מקום נהדר לארח משפחה וחברים ולשבת יחדיו על ריהוט גן מפנק, אזור משחק קסום לילדים ,וכמובן פיסת גן עדן עבורכם. ולא, לא צריך להוציא הרבה כסף בשביל להגשים את החלום. כל מה שצריך הוא להחליט מה אנחנו רוצים ואוהבים ולבחור בפתרונות חסכוניים ועמידים לשנים רבות.

חסכון בתחלופה

ריהוט גן מעץ מלא למשל מעניק לגינה אווירה טבעית ומזמינה, העיצוב יכול להיות מרגיע וכפרי ,יוקרתי אך טבעי. ריהוט גן מעץ מלא עמיד למזג האוויר הישראלי כך שאתם חוסכים בנושא התחלופה, כמו כן ניתן לצבוע את העץ בצבעים ככל העולה על רוחכם ולשנות את מראה הגינה לחלוטין במשיחת צבע . דמיינו את עצמכם מתנדנדים בשלווה על נדנדה לגינה ,מביטים על גינתכם המקסימה . פעם הנדנדה במראה עץ טבעי  ופעם היא כחולה במראה וינטג’ . אין סוף לאפשרויות הגיוון והן לא יקרות. אותו הדבר אמור לגביי ספסל עץ מלא רומנטי בפינת הגינה או מיטת שיזוף נוחה.

חסכון בחשמל

גינה מוצלת היא גינה אשר אפשר לשבת בה על ריהוט גן, עם כוס לימונדה צוננת למשל, וליהנות בה שעות רבות. הפרגולה יוצרת הרגשה של המשכיות וחיבור הגינה לבית ותורמת לתחושת המרחב והנוחות. בארצנו החמה חייבים למצוא פתרונות הצללה או לשלם חשבון חשמל מנופח עבור המזגן בתוך הבית. בעזרת הפינה המוצלת והנעימה תיצרו פתרון נעים וחסכוני לשנים רבות. אם בוחרים באלמנט העץ הדבר יוסיף אלגנטיות וחיבור לטבע. כדאי לבחור באופציה עמידה שתשרת אותנו לשנים רבות.

חסכון במים

שלבו בגינתכם כל מיני סוגי צמחים חסכוניים במים ועציצים בכלים פשוטים ויפים. למשל, ניתן לרכוש כלים וסירים של פעם בשוק הפשפשים וצמחי קקטוס ולשלב אותם בפינות שונות בגינה. תוכלו ליצור בעצמכם מסלעה קטנה עם חלוקי נחל ואבנים שונות, המסלעה תישמר לזמן רב, ותיצור מיקוד מיוחד ומעניין בגינה. דאגו למערכת השקיה חסכונית לשאר חלקי הגינה או לחילופין ותרו על ההשקיה והתקינו דשא סינטטי או בחרו באופציה המהממת של דק. הדק גם יכול לשמש כאזור משחק לילדים, שטח נעים ללכת עליו  ואזור מרשים שבו ניתן לשלב ריהוט גן ולארח בו, מקום שירגיש כמו חלק מהבית אך באוויר הפתוח. זכרו לבחור באופציה החסכונית מתוך שלל האפשרויות ותיהנו מגינתכם אף יותר.