בחירת רהיטים מתאימים לחדר עם ריצפת פרקט

רצפת פרקט הפכה בשנים האחרונות ללהיט בתחום ריצוף הבית. רכישת פרקט היא דרך נהדרת לשדרג את עיצוב החלל, להפוך אותו לאלגנטי יותר, לחמים יותר ולכזה שנעים יותר לשהות בו.

על אף שהפרקט יכול לתרום במידה רבה לעיצוב החדר, אם הרהיטים שימוקמו בחלל לא יצרו ביחד עם הפרקט מראה הרמוני, הרי שהפרקט יחטא למטרתו והוא עלול רק להפוך את החדר לחלל מקושקש שמשדר אנרגיה לא טובה. כיצד אם כן לבחור רהיטים נכון כך שילכו יחד עם רצפת הפרקט? על כך במאמר זה.

כמה עצות להתאמת רהיטים לפרקט שהותקן בחדר

בבחירת רהיטים לחדר עם רצפת פרקט יש קודם כל לקחת בחשבון את סוג הפרקט שנבחר.
סוג הפרקט יכול להכתיב במידה רבה את הקו העיצובי שישלוט בחלל והרהיטים צריכים כמובן להתיישב עם אותו קו עיצובי. כך למשל, רצפת פרקט מעץ מלא יכולה להקנות לחדר מראה כפרי ואלגנטי בשל המראה האותנטי והטבעי של הפרקט. לחדר בעל אופי כפרי, לא יתאימו רהיטים בסגנון רטרו או בסגנון מודרני אלא רהיטים שעוצבו בסגנון וינטג’י עדין ונוסטלגי. מעבר לכך, צבע הפרקט ישפיע גם הוא במידה רבה על האופי של החדר ורצוי לבחור רהיטים שיתמזגו היטב עם צבע הפרקט. כך למשל, פרקט בצבע לבן, שמקנה לחדר מראה נקי ומינימליסטי ישתלב היטב עם רהיטים מודרניים, בצבעים ממשפחת גווני הלבן.

בחדר כזה, שהמראה שלו מבחינה צבע ייראה די אחיד והומוגני, ניתן להוסיף נגיעות של צבע בגוון שונה (כגון אפור, אדום, שחור או סגול) באמצעות כריות נוי, כורסא מעוצבת באופן מיוחד או שטיח שגם נעים להתהלך עליו. עוד בנושא הצבע מומלץ לזכור, כי צבעים שונים של פרקטים יכולים להשפיע מבחינה אופטית על הגודל של החדר. כך למשל, פרקטים כהים יצרו אשלייה אופטית של חדר קטן ופרקטים בהירים יצרו אשלייה הפוכה. במידה והתקנתם על רצפת החדר פרקט בצבע כהה, שיקטין את החדר, רצוי שלא למקם בחדר מספר רב מידי של רהיטים, שיחניקו את החדר וכדאי לא לבחור בריהוט שיעצים עוד יותר את התחושה שהחדר קטן.

בחירת רהיטים בעלי רגליים עדינות

מבחינה פונקציונאלית חשוב לזכור, כי סוגים רבים של רצפות פרקט (כגון רצפת פרקט מעץ מלא) רגישים מאוד לשריטות ויכולים להינזק בקלות בשל הזזת רהיטים. לכן, יש לרכוש רהיטים שרגליהם אינן גסות מידי  ושהם עשויים מחומרים עדינים, זאת כדי להקטין את הסיכויים שרצפת הפרקט החדשה תאבד את המראה הטרי שלה.