חדר ילדים מעוצב

חדר ילדים מעוצב מעץ

אחד הדברים המהנים ביותר שניתן לחשוב עליהם בעולם העיצוב וריהוט הבית, הוא לעצב את סביבת המחייה של הילדים בצורה ייחודית ומעניינת. לרוב, הילדים עצמם אוהבים להיות שותפים במלאכת העיצוב והיצירה, אך גם אם אנחנו מכינים להם כהפתעה חדר ילדים מעוצב בסגנון כזה או אחר, אנחנו יודעים שהם יעריכו את המאמץ וייהנו מכך כמו שמרבית המבוגרים לא מצליחים ליהנות ולהעריך…

בבואנו לבחור פריטי ריהוט ועיצוב עבור האזור המוקדש לילדים בבית, עלינו תמיד לזכור ולקחת בחשבון כי בכל הנוגע לילדים, הדרישות והצרכים שונים במהותם מאלו של חדרים אחרים בבית, כמו הסלון, המטבח או חדרם של ההורים. בכל הנוגע לילדים ולעיצוב חדריהם, עלינו להתכונן לשינויים מהירים ותכופים הצפויים לקרות במהלך החודשים והשנים הקרובות.

שינויים אלו קורים בחדרים אלו משתי סיבות מרכזיות – הראשונה היא הגדילה וההתפתחות הטבעית של הילדים, אשר בגילאים מסוימים מתרחשת בצורה מהירה במיוחד המפתיעה את ההורים בכל פעם מחדש. כאשר הם גדלים משתנים צרכיהם השונים מהשטח הפרטי שלהם בבית. הסיבה השנייה היא שינויים תכופים ומהירים ב”אופנה” או בטעם של הדור הצעיר, אשר נעים משכבת גיל אחת לשנייה במהירות, ותוך כדי תנועה משנים את טעמם ואת העדפותיהם ללא הרף.

מה המסקנה מכל זה? למרות כל השינויים המהירים הללו, אנחנו עדיין יכולים בהחלט לרהט ולעצב חדר ילדים מעוצב בצורה ייחודית ומעניינת, רק כדאי להשאיר תמיד מרווחים לשינויים. למשל – אם אנחנו מעצבים אותו עם פרקט עץ יפה ונעים, כדאי אולי לשים על הפרקט שטיח כזה או אחר, אותו נוכל להחליף בעל פעם שישנו צורך (בין אם הילד מעוניין להחליף ובין אם קרתה “תאונה” כזו או אחרת במסגרתה נשפכו כל מיני דברים על השטיח…).

בכל הנוגע לארונות ושטחי אחסון כדאי להשאיר מקום נוסף בו נוכל לאכסן עוד דברים בעתיד, שכן ילדים נוטים לעיתים לצבור פריטים שונים דוגמת צעצועים וכד’. כאשר אנחנו רוכשים שולחן כתיבה עבור ילדים כדאי מאוד לקחת בחשבון כי בתוך כמה שנים הילד צפוי להיות גבוה בכמה סנטימטרים טובים, וכנראה שיצטרך שלחן מעט גדול יותר וכד’.

באופן דומה כדאי לחשוב על כל פריט ריהוט, ומהן ההתאמות שאנחנו צפויים להזדקק להן בשנים הקרובות. אחרת, ניאלץ לחזור על תהליך הקניה והעיצוב שוב בעוד כמה שנים ספורות. קיימים כיום פתרונות ייחודיים עבור כל הסוגיות הללו בעולם העיצוב והריהוט, ועלינו לקחת זאת בחשבון כאשר אנחנו מתחילים במלאכת עיצוב אזור הילדים בבית.