בתי עץ סקנדינביים – לא רק בתים לאירוח נופשים בלבד

על אף שבעבר שימשו בתי העץ הסקנדינביים בעיקר כבתי אירוח עבור המבקשים לבלות סוף שבוע בצימר מפנק או כמחסנים לאגירת אביזרים שמסתובבים בבית ללא תכלית, בשנים האחרונות עברו בתי העץ הסבה וכיום הם משמשים כבתי מגורים לכל דבר. מדוע הופכים בתי העץ הסקנדינביים לאופצית מגורים פופולארית כיום? על כך במאמר הבא.

בתי עץ סקנדינביים – למה כדאי לי לגור בבית כזה?

על אף שבתי עץ סקנדינביים מהווים רק סוג אחד של בתים מעץ, היתרונות שלהם הם אותם יתרונות המאפיינים מגורים בבתי עץ מסוגים אחרים. מעל לכל, הפכו בתי עץ סקנדינביים לאופצית מגורים מבוקשת יותר ויותר בשל הייחודיות המאפיינת את המראה שלהם ובשל התחושה הנפלאה שמעוררים מגורים בבתי עץ. יש סיבה לכך שבתי עץ מעוררים התפעלות כל פעם מחדש בקרב הנכנסים בדלתותיהם.

בתי עץ הם מרשימים, מקנים לבית חזות אלגנטית ויוקרתית ומשדרים חום ותחושה כפרית של טבע ואותנטיות. בתי עץ סקנדינביים עשויים מעץ סקנדינבי הנחשב חזק ועמיד בפני שחיקה, כך שהמגורים בהם מקנים תחושת ביטחון. אם בביטחון עסקינן, בתי עץ סקנדינביים בפרט, אך גם בתי עץ בכלל עמידים יותר בפני רעידות אדמה. העץ הוא חומר אלסטי יותר, ועל כן בעוד שבתים רגילים העשויים בטון עלולים לקרוס בעת רעידת אדמה, בתי עץ סקנדינביים נחשבים לבטוחים יותר. מעבר ליתרונות המצוינים לעיל, מה שהופך את הבניה מעץ לנחשקת הוא עצם היותה ידידותית לסביבה. העץ הוא חומר טבעי ומתכלה, מה שהופך את המגורים בבית מעץ למגורים לטבעיים יותר במלוא מובן המילה. יתר על כן, מאחר שהעץ הוא חומר מבודד, בתי עץ סקנדינביים מאפשרים לחסוך באנרגיה המושקעת בחימום ובקירור המרחב בהתאם למזר האוויר.

בניה מעץ – בניה מהירה

עוד כדאי לדעת, כי בניה מעץ נחשבת לבניה מהירה באופן משמעותי בהשוואה לשיטות הבניה הקונבנציונאליות. תוך כמה חודשים יכול הבית כבר להיות מוכן לכניסת הדיירים אליו. הבניה המהירה חוסכת מבחינה כלכלית את העלויות הכרוכות במגורים זמניים, שבמקרים רבים הם פתרון של “אין ברירה” עבור דיירים שנדרשו לפנות דירה בעת סיום החוזה ונאלצים לחכות להשלמת פרויקט בניית הבית.