מי יכול לעזור להתאים את חדר הילדים לילד שלי?

עיצוב חדרי ילדים הוא משימה מורכבת אשר לעיתים קרובות מצריכה התייעצות של בעל מקצוע מיומן. עיצוב החדר יושפע רבות מגורמים שונים כמו גילו של הילד, מיקומו במערך המשפחתי, רצונותיו של הילד, צרכיו של הילד וכדומה. התאמת החדר לילד היא חשובה ביותר ומשפיעה על התפתחותו ויצירתיותו של הילד כמו גם על תחושת הביטחון והנוחות שהוא ירגיש במהלך השהות שלו בחדר ובבית.

 

כל חדרי ילדים צריכים להתאים לאישיותו של הילד ולמצבו, למשל חדר של ילד יהיה שונה מחדש של ילדה וחדר של ילד רגיל יהיה שונה מחדר של ילד בעל צרכים מיוחדים. על ידי התאמת חדרי הילדים לצרכיו הספציפיים של כל ילד, תוענק לילד תחושת נוחות וביטחון בחדרו וסביבת הגדילה של הילד תהיה אופטימלית ומתאימה לו ביותר.

התאמת חדרי ילדים

התאמה של חדרי ילדים לילדים ולהורים יכולה להתבצע על ידי ההורים עצמם בשיתוף עם ילדיהם ובעזרת קטלוגים של רהיטי ילדים ועיצובים שונים של חדרי ילדים ברשת האינטרנט או בחנויות השונות. ליבון הצרכים של הילד, הבנת הרצונות שלו ושיתוף של הילד בתהליך קבלת ההחלטות יכולות לסייע מאוד להגיע לתוצאה אופטימלית בעיצוב חדרי ילדים מתאימים לילדים אשר יגרמו להם לתחושת ביטחון עצמי ואושר.

גורם נוסף אשר יכול לסייע בעיצוב חדרי ילדים הוא גורם מקצועי כמו מעצב פנים או איש מקצוע אשר עבר הכשרה בהתאמת חדרי ילדים. אנשי מקצוע המנוסים בהתאמת חדרי ילדים נמצאים בחנויות חדרי ילדים השונות ועומדים לרשות הקונים בסיוע וייעוץ על חדר הילדים המתאים להם ביותר.

בעת התאמת חדרי ילדים יש להתחשב בפרמטרים רבים ביניהם, העיצוב הכללי של הבית, חשוב שחדר הילדים יתאים לעיצוב הכללי של הבית מההיבט של הצבעים השולטים בבית, הקונספט העיצובי של כלל הבית וכדומה. פרמטר נוסף שיש להתחשב בו בעת התאמת חדרי ילדים הוא צרכי הילד, חשוב שהחדר יתאים לצרכים של הילד מבחינת הרהיטים והעיצוב הכללי למשל, מיטת ילדים או מיטת נוע, שולחן כתיבה גדול או קטן בהתאם להרגלים של הילד וכדומה.

במידה ומחליטים על שיפוץ החדר, מומלץ להעזר בחברה מקצועית שתעזור באחסון דירה ואריזת דירות.

פרמטר נוסף להתחשבות הוא הרצונות של הילד. על מנת שהילד יאהב את חדרו וירגיש בו בנוח, חשוב לשתף אותו בתהליך קבלת ההחלטות על עיצוב חדר הילדים ולשאול את רצונותיו לגבי הרהיטים והצבעים שהוא רוצה. פרמטר נוסף ואחרון להתאמת חדר ילדים הוא החומרים מהם עשויים הרהיטים של החדר בהתאם להרגלים והמיקום של הבית.