לגור בבית מעץ

תמיד התעסקתם במחשבה כמה זה היה יכול להיות נהדר לגור בבית מעץ? החלטתם כי מגורים בבית מעץ הוא הפנטזיה הבאה שאתם רוצים להגשים? כיצד בכלל מתחילים לממש את החלום, איזה סוג של בית מעץ כדאי לכם לרכוש ואל איזו חברה כדאי לפנות על מנת להתחיל את כל התהליך? תשובות לכל השאלות בפנים.

בתי עץ מוכנים או תכנון מ-א’ ועד ת’ של בית עץ?

בתי עץ הפכו בשנים האחרונות לאופציית מגורים נפוצה יותר, גם בישראל. המראה המיוחד שיש לבית מעץ, התחושה הכפרית והחמימה שהוא מקרין, היותו מבודד תרמית ואקוסטית, הטבעיות שלו, הידידותיות שלו לסביבה ומעל לכול- העובדה שבנייתו יכולה להסתכם בכמה חודשים בלבד- כל אלה הפכו את בתי העץ ליותר ויותר פופולאריים בשנים האחרונות. אלו שאופציית מגורים זו קוסמת להם יוכלו להוציאה לפועל באחת משתי הדרכים הבאות: רכישת בתי עץ מוכנים מראש או ביצוע פרויקט בנייה של בית מעץ מתחילתו.

כך או כך, מימוש האופציה של מגורים בבית מעץ מחייב בחירה של חברה מקצועית המתמחה בבנייה מעץ, אשר תהיה שותפה לתהליך ותאפשר את הוצאתו לפועל. ככל שבנייה מעץ הופכת לפתרון מגורים נפוץ יותר, כך קמות יותר ויותר חברות המתעסקות בייבוא, שיווק או בנייה של בתים מעץ. כדי לבחור חברה שתבצע נאמנה את המלאכה לשביעות רצון הלקוח, כדאי קודם כול לבדוק מהי מידת הניסיון שלה בתחום של הבנייה מעץ ואילו שירותים היא מציעה. קיימות חברות העוסקות בשיווק של בתי עץ מוכנים ובמקרה כזה יש לבדוק מיהם אנשי המקצוע שאמורים לבצע את הרכבת הבית בשטח והאם מדובר בעובדיה של אותה החברה, שכן אחרת יש לבזבז אנרגיות נוספות על מציאת אנשי המקצוע שישלימו את מלאכת הרכבת הבית המוכן שנקנה. כאשר מדובר בתכנון של פרויקט בנייה רצוי לוודא, כי החברה דרכה יבוצע פרויקט הבנייה תוכל להעמיד לרשות הלקוח את כל אנשי המקצוע שאמורים להיות מעורבים בתהליך עד לעלייתו של הבית על הקרקע. דרך נוספת להתרשם ממידת מקצועיותה של החברה ומאיכותו של העץ ממנו עשויים הבתים היא להציץ בתיקי העבודות  של אנשי המקצוע העובדים בחברה, שבדרך כלל מועלים לאתרי האינטרנט של אותן חברות.

סמכו על המומחים שיעשו היטב את העבודה

גם אלו שעדיין אינם מגובשים מספיק ולא בטוחים אם הם רוצים ללכת על האופציה של בתי עץ מוכנים או להתחיל פרויקט בנייה או שהם אינם יודעים כיצד היו רוצים שייראה התוצר הסופי יוכלו להיעזר בנציגי החברה אליה יפנו לקבל כיוון ועצות רלוונטיות. על כן הבחירה בחברה שתהיה אמונה על בניית הבית או על הרכבתו בשטח צריכה להיעשות בחוכמה ולהיות מושכלת, ובלבד שהדיירים לעתיד יוכלו “לישון בשקט” ולהיות רגועים מכך שפרויקט שכה חשוב להם הופקד בידיים מקצועיות ואמינות.