לגור בבית מעץ- זה לא חייב להיות רק פנטזיה

לאחרונה נראה, כי כולם הפכו לירוקים: כולם דואגים מהשפעותיו ההרסניות של אפקט החממה, כולם מתחילים לקנות מוצרים טבעיים וכולם רוצים לתת את תרומתם הצנועה לשיפור “בריאותו” של כדור הארץ. 
בתוך הקונטקסט הזה, הפכו בתי עץ לטרנד פופולארי ויש הטוענים כי הם עתידים להחליף את מקומה של הבנייה מבטון.

יתרונותיה של הבנייה מעץ או למה כדאי לי בית מעץ?

על אף שבעבר בתי עץ נקשרו בעיקר עם צימרים וחופש, הרי שכיום הם משמשים כבתי מגורים לכל דבר.
בתים מעץ הופכים לפתרון בנייה שעוד ועוד ישראלים מעדיפים לאמץ בשל שלל היתרונות הטמונים בהם.
ראשית, בנייתם של בתי עץ נחשבת מהירה הרבה יותר בהשוואה לבתים סטנדרטיים העשויים בטון ויכולה להסתיים תוך כמה חודשים ממועד קבל היתרי הבנייה. משך הבנייה משתנה אומנם מבית לבית ותלוי כמובן בגודלו של הבית המתוכנן ובמידת הניסיון של אנשי המקצוע, אך באופן כללי מדובר בבנייה יחסית קצרה.
בתי עץ נחשבים ידידותיים לסביבה לא רק בשל היותם עשויים מחומרי גלם טבעיים, אלא גם בשל יכולת הבידוד התרמית שיש לעץ, שמפחיתה משמעותית את הצורך בחימום ובקירור הבית. כך למעשה, באמצעות בנייה מעץ ניתן לחסוך במידה רבה בחשבון החשמל החודשי.
מרבית המבקשים לקנות בית פוסלים על הסף בנייה של בתים מעץ בשל רגישותם לשריפות, אך כיום הבנייה מעץ כוללת שימוש בחומרים מעכבי בעירה שהופכים את הבית לעמיד יותר מפני אש. כדי להרגיש בטוחים יותר ניתן כמובן גם להתקין גלאי עשן בבית שמשמשים כמנגנון מתריע, כך שבנייה מעץ הופכת לשקולה לבנייה מבטון מבחינת סכנת השריפה הגלומה בה. יתרון נוסף שניתן לייחס לבנייה מעץ הוא העמידות שלה מפני רעידות אדמה. בשל האלסטיות והגמישות של העץ, בדרך כלל בית העשוי עץ נותר עומד על קנו לאחר רעידת אדמה לעומת בית העשוי מבטון שהסיכויים שיתמוטט הם רבים יותר.  לצד היתרונות הללו, אי אפשר להתעלם מהיופי והייחודיות שמעניקים בתים מעץ. יש סיבה לכך שבתים אירופאים כל כך קוסמים לנו. מרבית מהבתים הללו עשויים עץ, הם נותנים תחושה חמימה של מגורים בחיק הטבע, הם יוצרים לבית מראה יוקרתי ואלגנטי, נותנים לו נופך כפרי והופכים אותו למרשים וליוצא דופן.

בתי עץ למכירה

אלו שמשתעשעים ברעיון של לגור בבית מעץ יוכלו לבחור באחת משתי האפשרויות הבאות: לבנות בית מעץ או לקנות בית מעץ. האופציה הראשונה פירושה לפנות אל אדריכל ומהנדס שיתכננו את הבית ולמצוא את בעלי המקצוע המתאימים שישלימו את הבנייה עצמה. האופציה השנייה היא לקנות בית מעץ העומד למכירה.
ניתן למצוא כיום בתי עץ למכירה שהם מבני עץ מוכנים שרק מחכים לבעליהם החדשים. בתי עץ למכירה ניתן למצוא דרך שיטוט באתריהן של חברות המתמחות בבנייה מעץ ובאמצעות פנייה טלפונית אל אותן חברות אפשר לקבל פרטים נוספים ולהגיע לידי ההחלטה הנכונה.