שילוב עבודות עץ בבית

בשנים האחרונות חזר העץ לאופנה. המודעות הירוקה והדאגה מעתידו של כדור הארץ לצד יתרונותיו הרבים של העץ כמו הטבעיות והאותנטיות שלו והמראה הכפרי והיוקרתי שהוא מעניק הפכו אותו לפופולארי ביותר ויותר בתים. כמה דוגמאות לאופן בו ניתן לשלב עבודות מעץ בבית במאמר הבא.

דוגמאות לשילוב של עבודות מעץ בבית

פרקטים – פרקטים הם דוגמא טובה של עבודות מעץ המשולבות בבית והמעניקות לו מראה מיוחד.
פרקט הוא למעשה חיפוי לרצפה העשוי מעץ, שדיירים רבים מאמצים אותו כפתרון חיפוי אידיאלי.
רצפת פרקט בחלליו השונים של הבית היא מרשימה, העץ יוצר בבית אווירה יוקרתית ומיוחדת, נעים להתהלך עליו, הוא מבודד ולא פחות מכך- רצפה העשויה עץ היא רצפה שקל יותר לנקות אותה מאחר שהיא איננה צוברת אבק או לכלוך. קיימים סוגים שונים של פרקטים כמו פרקט מעץ מלא, פרקט עץ רב שכבתי, פרקט דמוי עץ העשוי למינציה ועוד.

פרגולות – עבודות מעץ דוגמת פרגולות גם הן ביטוי למגמת חדירתו של העץ אל תחום העיצוב הביתי.
פרגולות הן דרך להצליל את חצר הבית ובכך להגן על ראשינו מאימת השמש הישראלית הקופחת, כך שהישיבה בחצר תהפוך למהנה יותר. לדגומא, אם חשבתם לבחור אחת מהפינות אוכל שראיתם בקטלוג, מומלץ להתקין לפני פרגולה שיהיה נעים לשבת בפינה בשמש החמה. קיים מגוון רחב מאוד של פרגולות עץ, כגון: פרגולות עמודים, פרגולות תלויות, פרגולות מעץ אורן, מעץ במבוק טבעי ומסוגי עצים אחרים, והן באות בגדלים שונים ובעיצובים שונים כך שהן מתאימות לכל צורך ויכולות לתת מענה לכל דרישה.

דלתות כניסה מעץ – דלתות עץ הן עבודות מעץ ש”צובעות” את הבית בצבע אחר לחלוטין. דלת כניסה חוצצת בין תוכו של הבית לחוצו ורומזת לעוברים דרכה על העתיד להתגלות בתוך הבית. לכן, דלת מעץ יוצרת בקרב העתידים להיכנס אל הבית תחושה של חמימות כפרית ועשויה אף לעורר בהם סקרנות רבה עוד יותר באשר למה שייחשף בתוך הבית. דלתות מעץ הן יפות, מהודרות, נותנות תחושה של מגורים בבית אירופאי ומקנות לבית סטייל של ממש. כיום אף ניתן למצוא דלתות מעץ שהן בטיחותיות מאוד ומשמשות כגורם מרתיע בפני פורצים, זאת באמצעות מנעולים חכמים המותקנים עליהן.

אוהבים עץ? מדוע לא לבנות בית מעץ?

הדוגמאות המובאות לעיל הן רק חלק קטן ממגוון רחב של עבודות מעץ המשולבות כיום בבתים פרטיים רבים. אלו שירצו לקחת את הרעיון לשלב עץ בבית כמה צעדים קדימה יוכלו לבנות בית שכולו מעץ.

בתי עץ אומנם נתפסים על-ידי רובינו כבתים אירופאים שלא מתאימים לאקלים הישראלי, ולמרות זאת, כיום עוד ועוד ישראלים בוחרים בבניית בית מעץ דווקא. עצם העובדה שבתים אלו עשויים מחומר גלם ידידותי לסביבה, שהם בעלי בידוד אקוסטי ותרמי ברמות גבוהות ושהם פשוט מיוחדים במראה שלהם- כל אלה גרמו לרבים להתאהב בבנייה מעץ ולהעדיף אותה על פני פתרונות בנייה אחרים.