קמיני עץ לעיצוב הבית

קמין עץ

כיצד יכולים קמיני עץ להשתלב בעיצוב הבית ואיך מתאימים בין הדגם לסגנון העיצוב האהוב עליכם?

קמין עץ מעוצב יכול לשמש לא רק כפתרון חימום יעיל, אלא גם כאלמנט עיצובי מרשים ביופיו. כשבחוץ גשום וקר, אין כמו להתחמם בחדר עם קמין עץ וליהנות מאווירה מעוררת השראה.

אז איך מתאימים את הדגם לסגנון העיצוב שבחרתם לבית? באמצעות מספר כללים.

קמין עץ

כללים להתאמת קמיני עץ לעיצוב הבית

הכלל הראשון הוא להתייחס למידות החדר וצורתו. אם מדובר בחדר קטן, הוספה של קמין עצים יכולה לתפוס שטח רב והקמין עצמו יבלוט וייראה לא קשור. במקרה כזה כדאי לבדוק אפשרות לרכישת קמין עץ בנוי. מדובר בקמין בילט אין אשר מותקן באחד הקירות ואינו תופס מקום מיותר.

הכלל השני הוא להתאים את צורת הקמין לסגנון העיצוב. הצורה הקלאסית של קמין עץ, מתאימה בעיקר לאוהבי עיצוב כפרי או יוקרתי. לעומת זאת, אם אתם מתחברים לסגנון המודרני, יש דגמים של קמיני עץ ורטיקליים, אשר גם אינם תופסים שטח רב וגם מתאימים לקו עיצוב חדשני. דגם נוסף הנחשב למודרני, מעוצב בצורה מרובעת על רגל, עם חלון זכוכית רחב, והוא מזכיר מעט מסך טלוויזיה. קמין עץ בנוי באחד מקירות החדר, יכול להתאים לאוהבי הסגנון ההייטקי החדשני והמינימליסטי.

הכלל השלישי אלו חומרי הגלם מהם עשוי הקמין והגוונים השונים. בעיצוב כפרי אנו לרוב מוצאים נוכחות בולטת של ברזל יצוק. בדגמים מודרניים נצפה למצוא שילוב בין חומרי גלם שונים, כגון ברזל וזכוכית ויטרו-קרמית, בגווני אדום עמוק, אפור או שחור. לאוהבי הוינטג' מומלץ לחפש קמין עץ בציפוי אמייל ובעיצוב הכולל פיתוחים ועיטורים שונים.

הכלל הרביעי, הוא לדעת היכן למקם את הקמין בחדר. מבחינה פרקטית יש לבדוק את המקום הבטיחותי והנוח ביותר לחיבור לתשתיות הנדרשות, אולם מבחינת האפקט העיצובי יש להתבונן ולראות האם יש לבחור בקמין עץ אשר יעמוד באחת מפינות החדר, במרחק מסוים מן הרהיטים, או בקמין עץ בנוי, ואז ניתן גם לעצב את הקיר סביבו.

אם תבחרו נכון דגם של קמין עץ, תוכלו לשדרג את מראה החדר וליצור אווירה אותנטית מיוחדת, שקשה להתעלם ממנה.