השנה שתהיה: מדריך קניה לסוככים מעץ לשנת 2019

סוכך עץ

כאשר בוחנים את מוצרי ההצללה בשוק במטרה להבין מה כדאי לרכוש השנה סוכך למרפסת או סוכך זרועות, חשוב לשקול את הפונקציות ואת התכונות הרבות הזמינות במוצרים השונים בכלל ובסוככי הזרועות הממונעים שקיימים היום בשוק בפרט. בשנת 2018, כתבנו את מדריך התמחור כדי לעזור לבעלי בתים המחפשים להוסיף צל לחצר האחורית שלהם. השנה אנו בודקים כמה מן המאפיינים של סוככי זרועות מעץ, ומה הופך אותם לכל כך מבוקשים.

צוות All Wood פנה לחברת "אלום חיפה" בכדי שתעזור לנו להבין אילו טרנדים אנו הולכים לראות השנה בתחום.

מאפיינים מובילים של סוככי זרועות מעץ

סוככי זרועות ידניים יכולים לספק צל בכל זווית, כל שעליכם לעשות הוא להטות אותם כרצונכם. סוככים ידניים בדרך כלל פועלים מהר יותר מאשר סוככים ממונעים אוטומטיים, שחייבים להיות מופעלים באמצעות לחיצת כפתור או שלט רחוק. סקר שנערך הראה כי רוב בעלי הבתים העדיפו את הגרסה הממונעת.

מאפייני אוטומציה

סוככי זרועות של היום יכולים לזהות שינויים במזג האוויר גם שינויים מאוד מינוריים, זאת על מנת שיוכלו לספק צל באופן אוטומטי צל כאשר השמש קופחת, או להתקפל בחזרה כאשר מתחילה לנשוב רוח או שנעשה מעונן. Sun & Wind הם החיישנים הנפוצים ביותר שביקשו בתי מלון ואתרי נופש להתקין על הסוככים שלהם בשטחי הפטיו שבמתחמם. בשנת 2019 אנו צפויים לראות יותר בעלי בתים מתקינים סוככי זרועות המצוידים בפונקציונליות הזו.

שיפור הטכנולוגיה, עם היכולות לחבר את השלט לאפליקציה בטלפון, דחפו את המוצר הזה בצורה בולטת מאוד בשנה האחרונה, ועל כן הצפי שלנו הוא לראות כניסה יותר חזקה של מוצרי אוטומציה לשוק הסוככים.

פאנלים ליצירת הצללה צדדית

בשנת 2018, יותר ויותר בעלי בתים ביקשו להתקין פאנלי צד המספקים צל נוסף. אנו צופים שהשימוש במאפיין הזה יגדל עוד יותר בשנת 2019. פאנלים אלה מציעים צל נוסף מפני אור השמש הישיר.

בייחוד בישראל, כאשר השמש בישראלית החזקה מחממת מאוד, בעיקר בשעות אחר הצהריים – מאוד מומלץ להוסיף פאנלים ליצירת הצללה צדדית – כאלו שיעזרו לסכוך ולקרר כל אזור.

הביקוש עולה

לאחרונה נוצר ביקוש למאפיינים חדשים ומלהיבים שהופכים את הסוככים ואת סוכך הזרועות לאחד הסוככים המבוקשים ביותר עבור החצר האחורית שלך. כבר לא מדובר בתוספת לעשירים בלבד. בעלי בתים רבים כבר יודעים שהוספת סוכך זרועות תעניק לך נוחות מירבית בהפעלה ובשימוש, כמו כן גם סגנון ואלגנטיות. מדובר במוצר שמוסיף ערך לבית במהירות, שההשקעה בו מחזירה את עצמה בתוך מספר שנים.

כאשר בוחנים דרך איזו חברה כדאי להתקין את הסוכך החדש, יש שתי אופציות ברורות: 1) בחירה בחברה המתמחה בסוככי זרועות, או 2) לשלם עבור התקנת המוצר על ידי אדם עם ניסיון מצומצם.

לא משנה באיזה אפשרות תבחרו – רק זכרו לדרוש בטרם ההתקנה אחריות, לבחון את הניסיון של המתקין, ולהבין האם אותו מתקין ייתן לכם מענה במקרה של תקלות או בעיות עתידיות.

נכתב בשיתוף חברת אלום חיפה המתמחה בסוככים ומערכות הצללה.