ארונות ילדים

חדר הילדים הוא אחד ממוקדי אי הסדר בבית. אם יש פריט חובה שכדאי כשמעצבים חדר ילדים הוא ארונות. ארונות ילדים נועדו לא רק לאחסון בגדים, ארונות ילדים משמשים כשטח אחסון לצעצועים, משחקים, ספרים, מצעים וכל דבר שמפריע להפגנת הסדר הטוב באותם חדרי הילדים. אם תבחרו ארונות ילדים בצורה חכמה, הם יוכלו לשמש אתכם לשנים רבות.

ארונות ילדים הם פריט חובה בחדרי הילדים. מעבר לעובדה שאפשר לאפסן בהם חפצים שונים ומגוונים, הם פריט עיצובי בסיסי בחלל חדרי הילדים.

כיצד לבחור ארונות ילדים?

פרט חשוב ביותר בבחירת ארונות ילדים הוא העובדה, שמעבר לכך שהם משמשים את ההורים לאפסון חפצי הילדים במקום מסוים, בצורה המאפשרת שמירה על הסדר הטוב, ארונות ילדים נועדו קודם כל לשמש את הילדים. כשאתם בוחרים ארונות ילדים, הקפידו שתהיה לפחות בחלק מהם גישה לארון.

ארונות ילדים חייבים להיות בטיחותיים לשימוש. ותרו על דלתות כבדות, היכולות להיסגר על אצבעות הילדים. ותרו על דלתות הזזה שאינן בטיחותיות, משום שהן עלולות ליפול. הקפידו על חיזוק הארון וקיבועו לקיר. שימו לב, שהמגרות נסגרות בצורה עדינה, כך שהידיים הקטנות של הילדים לא יתפסו בהן.

ארונות ילדים הם בהחלט פריט עיצובי, אך קחו בחשבון כי ארונות ילדים אמורים לשמש אתכם עוד שנים רבות. הילדים גדלים, ולכן ארונות ילדים אמורים להיות פריט מודולארי שישתנה יחד עם גיל הילד. כדאי לבחור ארונות ילדים בצבעים ניטראליים – עץ, שחור או לבן, בעלי ידיות הניתנות לשינוי. ידיות הן פריט חשוב בארונות ילדים, משום שהידיות מעניקות לארונות אופי ונופך ילדותי.

היכן למקם ארונות ילדים?

מן הסתם ארונות ילדים ימוקמו בחדר הילדים. אך מכיוון שבשנים הראשונות של הילד מרבית הגישה אל ארונות הילדים היא דווקא של ההורים, כדאי שהארון ימוקם בכניסה לחדר, בצורה בה תוכלו להיכנס אל חדר הילדים מבלי להפריע לילדים בפעילות שהם עושים. יחד עם זאת, כשמדובר בעיצוב חדרי ילדים, חשוב שתהיה להורים נקודת תצפית טובה על החדר, בה הם יוכלו לצפות במתרחש בחדר מבלי להפריע. לכן, לא מומלץ שאותם ארונות הילדים יסתירו את החדר ואת המתרחש בו, ובנוסף שהמיקום יאפשר גישה מבלי להפריע לילד ובמיוחד בזמן השינה.

האם ניתן לבצע שימוש בארונות ילדים לאחר שהילדים גדלו?

ארונות ילדים הם פריט שיכול לשמש אתכם שנים רבות, אם תבחרו אותם בצורה חכמה. ראשית, יש להקפיד על גימורים כשמדובר בארונות ילדים. גם הצד האחורי של הארון שנראה לכם לא חשוב כרגע, יוכל להפוך את הארון למחיצה בעתיד, אם תתכננו להביא ילדים נוספים או כשהילד יתבגר והוא ירצה לעצב את החדר שלו לפי בחירתו.

אם תבחרו ארונות ילדים בצבע ניטראלי, תוכלו לבצע בהם שימוש בעתיד כארונות אמבט. מומלץ לוותר על הדבקת מדבקות על ארונות ילדים, כדי שהם יוכלו לשמור על האופי שלהם לעוד שנים רבות.