עיצוב בעץ: מטבחים מודרניים בהתאמה אישית

עיצוב מטבחים מודרניים מעץ

כיום רוב הלקוחות מבקשים מטבחים מודרניים, מתוך ידיעה שמאחורי ההגדרה ניתן למצוא היצע נרחב של אופציות עיצוביות, וזאת כי ההגדרה הבסיסית של מטבח מודרני מתייחסת למטבח פרקטי, חכם, מתקדם שמאופיין בקווים נקיים ובזוויות ישרות, לצד צבעים בוהקים ומשחק עם קונטרסטיות צבעונית. מכאן שבין אם בוחרים בסגנון כזה או אחר, ניתן למצוא לא מעט את חומריות העץ שולטת במטבח, וזאת כי עץ מלא הנו חומר גלם איכותי ביותר, חומר שעמיד לאורך זמן, משדר יוקרה ומאפשר מגוון נרחב של גימורים – כולל צביעה אטומה בוהקת לצד מראה טבעי של עץ מלוטש.

דרישות לצד יכולות

עיצוב מטבחים מודרנים מעץ מחייב לעמוד בשני תנאים: האחד שסוג העץ יהיה איכותי ושנית שהשילוב של מראה העץ עם מבחר האלמנטים שבמטבח ידברו ביחד באופן הרמוני, כאשר לא פעם יצירת קונטרסטיות עדינה עשויה לעמוד היטב במשימה. אי לכך, ניתן למצוא מטבח שמשחק בין צבעוניות של לבן בוהק ומראה טבעי של עץ, ניתן למצוא מטבח מעץ מלא  לצד אי מחומר מלאכותי, ניתן למצוא מטבח שמשחק בחוכמה בין מראה מתכתי מלוטש לבין מראה בוהק של עץ וניתן למצוא מטבח בעל חזיתות מבריקות לצד פריטי עץ משלימים, כגון כיסאות בר, שולחן אוכל, נישה בקיר, תאורה, תקרה וכדומה.

התחושות שמאחורי החומריות

אנשים טועים לחשוב שעץ פחות מתחבר למטבח המודרני, ולו כי המילה “מודרניות” מעוררת תחושת של קור, ניקיון ונוקשות, ולעומת זאת המילה “עץ” מעוררת תחושה של חום, משפחתיות, ביתיות ופסטורליות. עם זאת, יש לדעת שעץ בקלות יכול להתחבר לאסוציאציות שמתחברות למונח “מודרניות”, ולו כי כל עוד העבודה ברמה גבוהה, העץ איכותי, רמת הליטוש במיטבה ונעשה שימוש בקווים נקיים (ללא עודף של פיתוחים ואלמנטים קישוטיים), הרי שגם עץ  עשוי בקלות להתחבר למאפייני המטבח המודרני, ועל כן כאשר לקוח מבקש מטבח מודרני מעץ, אין לחשוב אי אפשר, אלא בית מקצוע איכותי יחשוב על כיצד ניתן להשיג את התוצאה המדויקת ביותר בהתייחס למגוון משתנים, כגון העדפות צבעוניות, צרכים פרקטיים, גודל המטבח, שילוב של תאורה טבעית, מיקום המטבח ביחס לשאר הבית וכדומה.

נישה מעץ

אין לדבר על מטבח מודרני בלי לציין שבין היתר הוא מאופיין במגוון פתרונות אחסון חכמים, וכאן נחזור לחומר העץ ונציין שמדובר בחומר נוח ביותר עבור עיבוד, כך שבקלות ניתן ליצור התאמות רצויות ואף ניתן להחליט ששוברים את הרצף המנוכר של העיצוב המודרני עם אזור נישתי בו העץ שולט. כך למשל ניתן להחליט שפינת הכנת הקפה קוטעת את רצף השיש והקרמיקה עם גומחה ייעודית מעץ וניתן להחליט שלצד חומריות מתכתית מניחים יחידת אחסון מעץ, ולו על מנת ליצור עניין ולתחום אזור עבודה. לסיכום נציין שלחומר העץ יש מקום של כבוד במטבח המודרני!