בניה קלה של תוספות בניה

בעלי בתים רבים מגיעים למצב בן הם רוצים להרחיב את שטח המבנה שברשותם לצרכים שונים, זאת גם על רקע עליית מחירי הנדל”ן שמאפשרת פחות ופחות רכישת בתים גדולים יותר.

הדרך הטובה ביותר להרחיב שטח לא מנוצל ולמצוא פתרונות לצורך במקום נוסף בבית היא באמצעות תוספות בניה שונות.

אם בעבר תוספות בניה היו עניין מסובך ומורכב, היום הן הפכו לנגישות הרבה יותר באמצעות שימוש בשיטות שונות של בניה קלה.בניה קלה של תוספות בניה היא בהכרח זולה יותר, מהירה יותר ויעילה יותר ולכן השימוש בתוספות בניה הפך לפופולרי מאוד בשנים האחרונות. באמצעות בניה קלה ניתן להוסיף היום חדרים לבתים, להוסיף קומות לבניין, להוסיף יחידות דיור, מחסנים ומבנים ניידים שונים.

עבור כל תוספת בניה מומלץ להשתמש בחומרים שונים המתאימים לשימוש המיועד לה. יש מבנים בבניה קלה שמתבססים על לוחות אלומיניום ויש כאלו שעבורן מתאים יותר להשתמש בקונסטרוקציות עץ מוכנות. בכל מקרה, בניה קלה של תוספות בניה תהיה ידידותית יותר לסביבה וזהו ערך בלתי מבוטל בימינו.

השימוש בעץ בתוספות בניה

כפי שהוזכר קודם לכן, בניה קלה של תוספות בניה מתבססת על חומרים שונים לפי ההתאמה לשימוש הצפויים להן. השימוש בעץ מתאים לסוגים שונים של תוספות בניה ומשמש במקרים רבים חומר יסוד לטכניקות שונות של בניה קלה.

תוספת הבניה הנפוצה ביותר שמתבססת על עץ היא בניה של בתי עץ. הכוונה למבני מגורים של ממש שמרחיבים את האזור הבנוי על פני שטח קיים. מחסני עץ, צימרים, מחסנים ומבני מגורים שונים נבנים היום באמצעות לוחות עץ מעובדים מעניקים למבנה חוזק ועמידות רבה, זאת תוך צורך מינימלי בתחזוקה מיוחדת.

תוספות בניה נוספות בהן ניתן להשתמש בעץ הן תוספות למבנים קיימים. הופסת חדר, עליית גג, הרחבה חלקית של אזור מסוים בבית, חניה מקורה מעת ועוד. כמובן שתוספות אלו מצריכות אישור מיוחד מהרשויות המתאימות ואינן ניתנות לביצוע חופשי, למרות שמדובר בבניה קלה ולא מסורתית.

תוספת בניה אחרת שמתבססת על עץ היא כל מה שקושר להצללה באמצעות פרגולות עץ באזורים הפתוחים של המבנה כמו גינות ומרפסות.

לבניית תופסות בניה המבוססות על עץ יש יתרונות משמעותיים. כמו בכל טכנולוגיה של בניה קלה, מדובר בבניה מהירה וחסכונית יותר מהבניה המסורתית. בנוסף, זוהי הדרך היחידה בה ניתן לבצע הרחבות בניה מבלי לפנות את המבנה בזמן העבודות, כיוון שהיא נחשבת לבניה “שקטה”.

בנוסף, עץ המשמש לבניה נחשב לעמדי במיוחד בפני תזוזות קרקע ולכן מגן מפני רעידות אדמה וכן נחשב לחומר בידוד מצוין בפני תנאי מזג אוויר קיצוניים.

יתרון חשוב נוסף, שהוא אמנם עניין של טעם, הוא המראה העיצובי הייחודי והיוקרתי שבניה בעץ מעניקה למבנה.