פרגולות לחצר הבית

בניתם את בית החלומות שלכם, ובכל זאת חסר בו פרט אחד קטן. אותה פינה קטנה ופסטורלית בחצר שתוכלו לשבת בה ולהירגע, פינה מוצלת ויפה עם אוירה קסומה, שתגן עליכם מפני הגשם בימים הקרים ותצל מפני השמש בימים החמים. אנחנו יודעים בדיוק מה אתם מחפשים – פרגולות לחצר הבית.

מה תורמות פרגולות לחצר הבית?

פרגולות לחצר הבית הן למעשה תכשיט. תכשיט הנותן תחושה של יופי ואווירה קסומה, ולא רק. פרגולות לחצר הבית נותנות לחצר שלכם נופך יוקרתי, ויחד עם זאת הן מתאימות מאוד לאקלים הישראלי החם בקיץ וגם לאקלים הגשום בימות החורף.

אחד היתרונות הבולטים של פרגולות לחצר הבית הוא השמירה על הניקיון. בדרך כלל נוהגים לבנות פרגולות לחצר הבית גבוהות יותר משטח החצר. ובנוסף, פרגולות לחצר הבית הן לרוב מקורות. ניתן לשלב בפרגולות לחצר הבית גם קירות זכוכית עם חלונות נפתחים, שיאפשרו שימוש רב תכליתי בפרגולה במשך כל ימות השנה.

כיצד בוחרים פרגולות לחצר הבית?

הפעולה הראשונה שיש לעשות, כשבוחרים פרגולות לחצר הבית, היא בחירת מיקום הפרגולה. האם תרצו שהפרגולה תהיה במרכז החצר, או אולי אתם מעוניינים למקם אותה דווקא כמרפסת צמודה לבית האם הפרגולה היא חלק מהכניסה, או אולי דווקא תעדיפו אותה בחלק האחורי של הבית. ניתן לשלב פרגולות לחצר הבית גם ביציאה מהחדרים, ובכך לאפשר לכל חדר בבית ליהנות מפינה קסומה ואישית בחצר הבית. מה שאומר, שכשמדובר על פרגולות לחצר הבית, לא חובה להסתפק רק בפרגולה אחת.

איזה מבנה פרגולה לחצר הבית תרצו?

קיימים כיום סוגים שונים של פרגולות משלל סוגים. פרגולות פתוחות ופרגולות סגורות, פרגולות פתוחות וסגורות באופן חלקי, פרגולות עם גג אטום ופרגולות עם גג פתוח וגם פרגולות עץ, וגם כשזה נוגע לגג ניתן לבחור סגור ופתוח גם יחד. ואם כבר הזכרנו את גג הפרגולה, האם תרצו שהוא יהיה שטוח או משופע? היתרון של גג משופע הוא בכך שהוא נותן יותר הגנה בימות הגשם וגם מצל יותר בימים החמים, יחד עם זאת, גג משופע קצת מסתיר את הנוף, אז אולי תעדיפו גג שטוח? אולי שטוח ומשופע גם יחד? האם תרצו מבנה של פרגולה העומד במרכז החצר, ונחשב למבנה בפני עצמו, או אולי תעדיפו פרגולות לחצר הבית שלמעשה יהיו המשך של המבואה, הסלון או החדרים? אין ספק שכשמדברים על פרגולות לחצר הבית, האפשרויות הן רבות.

האם צריך איש מקצוע כדי לבנות פרגולות לחצר הבית?

פרגולות לחצר הבית אמנם לא דורשות היתרים של ועדת התכנון והבניה של משרד הבינוי והשיכון. יחד עם זאת, פרגולות לחצר הבית הן מבנה לכל דבר. לכן, בראש ובראשונה חשוב לתכנן את הפרגולה בליווי מהנדס. במידה ואין לכם ניסיון בבניית פרגולות, חשוב להיעזר באיש מקצוע. מדובר במבנה העומד בחצר ביתכם, המכיל קורות עץ כבדות. לכן, מעל הכל חשוב שהמבנה יהיה יציב ובטוח.