פרקט עם בית עץ הולכים יד ביד

כיום, השילוב של פרקט בתוך בית עץ הוא שילוב מאד טבעי ופופולארי. ולמה לא בעצם? פרקט עשוי מעץ משתלב טוב מאד עם המראה של בית עץ. השילוב ביניהם יוצר מראה טבעי וייחודי אשר לא רואים כל יום. למעשה, הריצוף של בית עץ שלכם באמצעות פרקט, משלים את המראה שלו, שכן מדובר במראה ההגיוני ביותר, הטבעי והאיכותי ביותר, וגם כזה שנראה יפה לעין.

כיום רכישה או בניה של בית עץ נחשבת גם לצעד מאד משתלם משלל סיבות, וריצוף של פרקט בתוך בית עץ הוא גם משתלם מאד, ויגרום לכם ליהנות ממגוון יתרונות.

פרקט עם בית עץ – טבעי, כלכלי ובטיחותי 

היתרון הראשון של שילוב בין בית עץ לבין פרקטים הוא היתרון הטבעי – המראה של עץ בכל מקום נותן תחושה טבעית וחמימה מסביב. במקום להתכחש לטבע, אנחנו יוצרים סביבת מגורים שמשתלבת עם הטבע. בית עץ כיום נהנה גם מיתרון שמאד מקל את הטיפול בו – אין כמעט צורך לצבוע את הקירות מחדש, משום שבאופן טבעי בבית עץ פחות רואים לכלוך. השילוב שלו עם פרקט הוא אופטימאלי, משום שגם הטיפול בפרקט לא דורש השקעה מרובה מידי, ורק כולל טיפול של אחת למספר שנים רבות.

יתרון נוסף, שאנחנו כבר מתחילים לראות הוא היתרון הכלכלי. דרך שיטת הריצוף של פרקטים ושיטת הבניה של בית עץ, אנחנו מפיקים את המקסימום מהבית ומהריצוף שלנו. עץ הוא באופן טבעי חומר שמבודד אותנו ממזג אוויר קיצוני שבחוץ, בניגוד לחומרי בניין אחרים ש”סופחים” מצבים שונים של מזג האוויר. בית עץ, וכמוהו גם פרקט, דורשים פחות אנרגיית חימום או קירור מלאכותית, ופעמים רבות תמצאו שאינכם נזקקים להסקה או לקירור נוספים, מעבר לזה שהעץ נותן לכם.

כמו כן, יתרון אחר שהוא חשוב מאד בבחירה של דירה, הוא היתרון הבטיחותי – בית עץ וכמוהו גם פרקט, עשויים מחומר גמיש יותר מאשר חומרים מלאכותיים, ולכן הם עמידים יותר בפני רעידות אדמה. בנוסף, כיום בית עץ וגם פרקט אשר נבנים הינם בטיחותיים לחלוטין ועמידים מפני אש. בניגוד לסטיגמה, בית עץ וגם פרקט עשויים כיום מחומרים מעקבי בערה, אשר הופכים אותם לעמידים מאש בדיוק כמו חומרים אחרים.

היתרון האסתטי של פרקט בתוך בית עץ

לבסוף, אסור לשכוח את היתרון האסתטי והמיוחד שאופף בית עץ, בשילוב עם פרקט. כיום אמנם ניתן למצוא פרקט כמעט בכל בית, אבל בית עץ הוא חלק משוק שהולך ומתפתח, בפרט מחוץ לערים הגדולות. אם אתם חפצים במראה מיוחד שגם ישאיר רושם על האורחים שלכם, וגם ייתן לכם סביבה נעימה וביתית – השילוב של פרקט בתוך בית עץ הוא ממש מתבקש. הטיפול בהם הוא נוח, הם כדאיים כלכלית, והם יקנו לבית שלכם מראה ואווירה מקסימים.