פינות אוכל

פינת אוכל מעץ

אחד מהמוקדים החמים והנעימים בבית היא פינת האוכל. קיימים בשוק סוגים שונים של פינות אוכל. יוקרתיות ופשוטות, מודרניות ועתיקות, גדולות וקטנות, נפתחות וקבועות. כשהמגוון כה רחב וההיצע כה גבוה, כשמגיעים לפריט חשוב ומשפחתי כמו פינות אוכל, חשוב לדעת מה רוצים. מדוע חשוב שתהיה בבית פינת אוכל?

עם הקדמה והטכנולוגיה וההתמכרות למוצרי חשמל, נדירים הרגעים שאנחנו לא מוצאים את עצמנו מול מסך כזה או אחר. פינות אוכל הן האזור היחיד בבית בהן נשמרת האינטימיות המשפחתית. משפחות, המקפידות לקיים סעודות משפחתיות סביב השולחן בפינת האוכל, מרגילות את הילדים להרגלי אכילה נכונים, יוצרות שיחה משפחתית לצורך קבלת החלטות, ומעל הכל שומרות על מסגרת משפחתית בריאה ונכונה.

פינות אוכל, איפה כדאי למקם אותן?

כשמדובר על פינות אוכל, בבתים רבים נוהגים להחזיק שתי פינות אוכל. האחת, ממוקמת במטבח וקרובה למקרר, שימושית לארוחות פשוטות ויומיומיות. פינת האוכל השנייה ממוקמת באגף מרכזי יותר בבית – בדרך כלל בין המטבח לסלון. פינת האוכל היוקרתית יותר משמשת לאירועים מיוחדים כמו ארוחות שישי, חגים ואירועים שונים בהם נוהגים לארח חברים וקרובים. פינות אוכל בדרך כלל כוללות שולחן, כסאות וגופי תאורה לבית ששמים מעל האיזור.

איך לבחור פינות אוכל?

פינות אוכל הן פונקציונאליות ומאפשרות שימושים רבים. בבתים בהם יש ילדים בגילאי תיכון ובתי ספר, פינות אוכל אינן רק מקום לארוחות, אלא שטח להכנת יצירות שונות, שיעורים לבתי הספר ומקום למידה למבחנים. זאת הסיבה שכשאתם בוחרים פינות אוכל, חשוב שתשימו לב לפרטים הבאים:

איך מנקים את פינת האוכל?

ניקיון הוא ערך חשוב ובמיוחד כשאנחנו מדברים על פינות אוכל. השאלה איך מנקים את פינות האוכל, צריכה ללוות אתכם בחנות הרהיטים כשאתם בוחרים לעצמכם פינות אוכל. קחו בחשבון, כי הדרך הנוחה ביותר לנקות פינות אוכל היא להפוך את הכיסאות על השולחנות. לכן, כשאתם בוחרים פינות אוכל, נסו להרים את הכסא ובדקו את הכובד שלו. חשבו האם העיצוב של הכסא מאפשר את הפיכתו על השולחן.

פינות אוכל מרופדות, האם כדאי?

ריפודים וקאפיטונאז’ים (ריפודי עור מלכותיים) הופכים להיות יותר ויותר אופנתיים בפינות אוכל. יחד עם זאת, קחו בחשבון, במיוחד אם יש לכם ילדים קטנים או שאתם נוהגים לארח ילדים קטנים, שמלאכת הניקוי של כסאות מרופדים קשה יותר מכיסאות, שאינם מרופדים מפני שהלכלוך והפרורים מצטברים בין חריצי הריפוד. זאת הסיבה, שגם כסאות מחורצים או שולחנות מחורצים, עם אף יופיים וייחודם העיצובי, פחות מומלצים לגבי פינות אוכל.

פינות אוכל, נפתחות או קבועות?

פינות אוכל נפתחות יכולות לחסוך שטח ניכר בבית. כשבוחרים פינות אוכל, חשוב שיהיה בהם כסא אחד לכל דייר בבית ועוד שני כסאות קבועים, כך שבבית של ארבע נפשות מומלץ שיהיו פינות אוכל המתאימות לששה אנשים. במידה ואתם משפחה גדולה המרבה לארח, מומלץ לרכוש פינת אוכל גדולה שתישאר פתוחה באופן קבוע.