דלתות פנים הן הרבה יותר מאשר פתח כניסה

דלתות פנים הן הדרך שלנו להכניס ביטוי אישי נוסף לתוך עיצוב הבית, מלבד הריהוט והדקורציה. למעשה, דלתות פנים הן חלק בלתי נפרד מהבית המודרני. המחשבה על דלתות פנים צריכה להתחיל משלב העיצוב הראשוני. פתח גדול יחייב הרכבת דלת אחרת מאשר פתח קטן, ולכן כדאי לקחת זאת בחשבון.

דלתות פנים בבית חדש או לצורך שיפוץ בית קיים

השאלה באיזה סוג של דלתות פנים לבחור, וכיצד לשלב בינן לבין שאר האלמנטים האסתטיים חשובה מאוד לתוצאה הכללית. כשמדובר על בית חדש, חלק גדול מהשיקולים מוקצה לטובת העניין הזה בדיוק. גם במקרה של דירה שכורה או לחילופין, כאשר מדובר על שיפוץ בית, דלתות פנים הן מסוג האלמנטים, שיכולים במחיר נמוך לשדרג ולהפוך את חוויית המגורים למושלמת. אך כיצד ניתן לברור בין דלתות פנים שונות, ומה הוא ההיצע הקיים כיום בשוק?

מהם הסוגים השונים של דלתות פנים?

ראשית, צריך לזכור כי דלתות פנים סטנדרטיות, העשויות מעץ זולות יותר מאשר דלתות פנים מאלומיניום או מתכת. עם זאת, ישנן גם דלתות המשלבות בין עץ לבין החומרים האחרים, מה שמשפיע בסופו של דבר על המחיר. גם סוגי העץ השונים יכולים להעלות או להוריד את העלויות, ולכן לבחירה שלנו יש משמעות גדולה. בכל מקרה, כדאי להתייעץ עם מעצב פנים מנוסה או עם אנשי מקצוע מהחברה, ממנה רוכשים את הדלתות, ורק לאחר מכן לקבל את ההחלטה הסופית. במקרים רבים, מתגלה כי השיקולים האישיים שלנו אינם לוקחים בחשבון קריטריונים הברורים לבעלי המקצוע, ולכן עדיף לגלות זאת מראש.

לכל בן משפחה יש דלת משלו לעולם חדש

מלבד השיקול הכללי והכלכלי, דלתות כניסה שונות מאפשרות גם ביטוי לבני המשפחה. בני נוער צעירים, למשל, יכולים לבחור דלתות פנים בעיצוב אישי, מה שיהפוך את החדר שלהם לאטרקטיבי יותר. כך גם במקרה של תינוק חדש במשפחה או ברענון חדר השינה של ההורים. ההיצע של דלתות פנים מאפשר רכישת דלתות שונות, ולעיתים במחירים זהים או נמוכים יותר מאשר רכישת דלת אחת בלבד, ובכך עונה על רצונות הלקוח באופן מדויק יותר.

המהפך בתרבות המגורים לא פסח על ישראל 

בשנים האחרונות עובר הנושא של דלתות מעץ מהפך של ממש. לא עוד דלתות לבנות ובנאליות שהורסות את העיצוב הכללי, אלא כניסה מפוארת המושכת תשומת לב ייחודית. כשם שתרבות המגורים עצמה עוברת שינויים, כך גם הרהיטים הנבחרים והמרכיבים האחרים של הבית משתנים יחד איתה. אין ספק, כי מדובר במגמה חיובית ביותר, השמה את ישראל לצד מדינות מפותחות אחרות בעולם. ההתקדמות הטכנולוגית, אשר פתחה בפנינו עולם שלם של דלתות מעץ מעוצבות מבורכת, וככל שנקדים לנצל אותה ולעשות בה שימוש, כך נהפוך את שגרת החיים שלנו לנעימה יותר.