בתי עץ

ישנם אנשים רבים המשתאים לנוכח הרעיון של בחירה לגור בתוך בתי עץ. לא ברור מדוע בעולם שבו ניתן כבר להשיג בתים מודרניים עשויים בטון ומלט, אנשים בוחרים “לחזור אחורה” ולגור בתוך בתי עץ. האמת היא כי בתי עץ אינם כלל וכלל חזרה אחורה. ההפך הוא נכון – המגורים בתוך בתי עץ יגרמו לרמת החיים שלכם לעלות, וישדרגו את סביבת המגורים שלכם מבחינות רבות. העובדות בשטח הן שכיום המחיר של מגורים בתוך בתי עץ הוא גבוה יותר מאשר דירות שעשויות מחומרים תעשייתיים. וכולנו יודעים שעבור מחיר גבוה יותר – אנחנו מקבלים תמורה גבוהה יותר ואיכותית יותר. אז מה הופך בתי עץ לכה מבוקשים כיום, ומה הייחוד שלהם?

עמידות ויופי טבעי זה בתי עץ

כולנו יודעים שבעבר, מרבית האוכלוסיה גרה בתוך בתי עץ. כפי שגם היום אנחנו מצפים שהבית שלנו, ולא משנה מאיזה חומר הוא בנוי, יחזיק מעמד לזמן רב, כך גם אנשים בעבר ציפו לאותו הדבר מהבית שלהם. מכאן ניתן לראות, כי בתי עץ הינם עמידים במיוחד. למעשה, הוכח שבמקרים של רעידת אדמה בתי עץ יהיו עמידים יותר מבתים אשר עשויים מחומרים מלאכותיים אחרים.

בנוסף, חשוב להבין כי אחד מהדברים אשר אפשרו את הבנייה מחומרים מלאכותיים הוא המצאת ההסקה המלאכותית – תנורים ומזגנים, אם לדייק. בעבר, לפני שאלו הומצאו, בתי עץ נחשבו לאיכותיים במיוחד, משום שעץ הוא חומר מבודד במיוחד, והינו עמיד בפני תנאי מזג האוויר שבחוץ. לכן, אם תבחרו לגור בתוך בתי עץ, רמת הצריכה שלכם של אנרגיית חימום או קירור תצנח בצורה משמעותית, משום שמראש בתוך הבית שלכם תהיה טמפרטורה נעימה. כך תוכלו לחסוך כסף לטווח הארוך, ולקבל תמורה עבור בחירה באותם בתי עץ.

אולם, אחת התמורות המרכזיות והפשוטות של בתי עץ היא המראה שלהם – לבתי עץ יש מראה מיוחד שכיום איננו נפוץ בתוך הערים הגדולות – המראה הטבעי הייחודי, החיבור אל הטבע והאדמה, כל אלו מראות שלצערנו הולכים ונעלמים. המגורים בתוך בתי עץ יכולים להחזיר לכם את תחושת החיבור לטבע ולסביבה, בצד היתרונות הפונקציונאליים אשר בתי עץ נהנים מהם.

בתי עץ גם מועילים לבריאות

ממש כך, בתי עץ יכולים גם לשפר את הבריאות שלנו. עץ הוא חומר טבעי, אשר מעולם לא הזיק וכנראה גם לא יזיק לגוף האדם. אם אתם או ילדכם סובלים מאלרגיות שונות או מבעיות בריאותיות – המגורים בתוך בתי עץ יכולים בהחלט לשפר את רמת החיים שלכם, משום שאין שום דבר אשר מזיק בעץ, בניגוד לחומרים מלאכותיים אחרים. בנוסף לכך, עץ הוא חומר “נושם”, הכוונה היא לכך שמתרחש בתוכו חילוף חמצן טבעי (כאמור, בניגוד למלט לדוגמא, או לכל חומר מלאכותי אחר), ולכן רמת החמצן שהוא מפיץ הינה אופטימאלית, וכמו כן גם רמת הלחות סביבו. המגורים, אם כן, בתוך בתי עץ הינם גם טובים לבריאות, גם יוקרתיים, גם יפים במיוחד, וגם משתלמים – אז למה אתם מחכים?