רהיטי תינוקות

בעבר חשבו שעריסה, מיטה ושידת החתלה הם כל הסיפור כשמדובר על רהיטי תינוקות. היום רהיטי תינוקות הם עולם ומלואו. לא מדובר רק באבזרים שיסייעו לנו לטפל בעולל שלנו. רהיטי תינוקות הפכו למערכת שלמה המסייעת להתפתחות הילד ובונה לו עולם יפה ואיכותי.

מה יש לחדש בתחום רהיטי תינוקות?

בעבר היה נהוג לחשוב על שלושה רהיטים כעל רהיטי תינוקות: שידת החתלה, מיטה ועריסה. רהיטי תינוקות היום הם יותר מסתם רהיטים, מדובר באבזרים חכמים, שיהפכו את החיים שלנו לקלים יותר בכל הקשור בטיפול ילדים. המחשבה העומדת מאחורי רהיטי תינוקות היום, היא שאורך חייה של תקופת התינוקות היא שלוש שנים עד שהתינוק הופך לילד. הרעיון הוא ליצור רהיטי תינוקות שילוו אותו ואותנו עוד שנים רבות.

שידת החתלה ולא רק….

אי אפשר לדבר על רהיטי תינוקות מבלי להזכיר שידת החתלה. אם פעם שידת ההחתלה הייתה בגודל סטנדרטי, היום ניתן למצוא שידת החתלה בכל מיני סוגים וגדלים. שידת החתלה היא “מרכז העצבים” של חדר התינוקות, והיא מרכזת את כל המוצרים שהתינוק שלנו צריך, החל מבגדים דרך משחות, סבונים, חיתולים, צעצועים ועוד. שידת החתלה אינה חייבת לשמש רק בתפקיד שידת החתלה. רהיטי תינוקות רבים יכולים לעבור הסבה לרהיטים של בוגרים. שידת החתלה, לדוגמא, תוכל לשמש כל נערה מתבגרת, נער ואפילו להפוך לשידת טלוויזיה ביום מן הימים.

מיטת תינוק וחלומות פז

מיטת תינוק או עריסה היא מסוג רהיטי תינוקות החיוניים שאי אפשר לוותר עליהם. בכל זאת, מיטת תינוק היא מסוג רהיטי תינוקות המשמשים את התינוק לשנתיים. ברגע שהתינוק מתחיל ללכת וכשהוא מעוניין לקום לבד מהמיטה, מיטת התינוק הופכת לרהיט מסוכן עבורו. כשאתם בוחרים מיטת תינוק, זכרו לבחור מיטה שהמחסום שלה יוכל לרדת עד למינימום, בדרך זו מיטת התינוק תוכל לשמש אותו לפחות עד גיל שלוש. לצורך השוואה, מיטת התינוק של פעם הייתה מספיקה עד גיל שנתיים.

שטיחים

עולם העיצוב מקדיש לא מעט יחס לתינוקות, וכשמדובר על רהיטי תינוקות שטיחים הם הבסיס. כשבוחרים שטיח לחדר תינוקות, חשוב לבחור שטיח המתנקה בקלות באמצעות שואב אבק, וגם שטיח שישרוד את הכתמים הקשים שתינוקכם עוד ישאיר עליו, כשהוא יהפוך לילד בעוד כשנתיים. שטיח נוח הוא מסוג רהיטי התינוקות החשובים. אחד כזה שהתינוק יוכל לזחול עליו ולשחק עליו. קחו בחשבון, שנעלים הם לא חברות טובות של הפעוטות…. לרוב, פעוטות אוהבים ללכת יחפים, ולכן כדאי לרפד את הסביבה שלהם בשטיחים.

כשאתם בוחרים שטיחים לתינוקות, זכרו גם ששטיח שאינו מונח ביציבות על הרצפה ואינו מקובע אליה עלול להיות מפגע בטיחותי ולגרום לנפילות. בבחירת רהיטי תינוקות ובמיוחד בשטיחים, הבטיחות סביב הרהיט היא ערך עליון. לכן, צדו התחתון של השטיח חשוב לא פחות מזה העליון. בדקו מאיזה חומר עשוי השטיח והאם הוא נותר מקובע לרצפה.

כמו כן, כדאי לבדוק שהשטיח נקי לפני שמכניסים אותו לחדר של הפעוט, במידה וישנה קרדית אבק הבית הפעוט יכול להשתעל ולהרגיש לא טוב כתוצאה מכך.

התקנים המחמירים מאוד חשובים כשמדובר על רהיטי תינוקות. הקפידו לבחור רהיטי תינוקות העומדים במבחן התקנים הישראלים או האירופאים.