רכישה מרוכזת של עצי הסקה לקראת עונת החורף

מי שגר בבית פרטי או וילה גדולה בוודאי בעונת החורף מחמם את החלל הגדול של הבית באמצעות קמין עץ המופעל על ידי עצי הסקה. מדובר בדרך שהולכת ותופסת תאוצה בארץ, אחרי שלא הייתה כמעט קיימת כאן במשך שנים רבות.

כאשר מחליטים על הסקה וכבר יש את התשתית ואת הקמין מוכנים זה הזמן לבחור עצי הסקה המתאימים לפי סוג העץ ולרכוש את גזרי העצים שיונחו במחסן בסמוך לבית. כיום מציעות חברות רבות רכישה מרוכזת של כמות גדולה של גזרי עץ שיספיקו לכל עונת החורף כולה ללא צורך בקנייה חוזרת. המטרה בקנייה מרוכזת בעונת הקיץ היא במטרה להוזיל עלויות ולהכין את המלאי לפני עונת החורף. מדובר בקנייה כדאית במיוחד מפני שהשינוי והמשלוח של גזרי העץ עלול בעצמו לעלות לא מעט כסף וכך העלות עשויה להתקזז עם קנייה של כמות גדולה. בנוסף, כאשר הלקוח קונה כמות גדולה של עצי הסקה ייתכן והמשלוח יהיה בחינם.

רכישה מרוכזת של עצי הסקה

את גזרי העצים חשוב לשמור במקום חשוך ונטול לחות על מנת שעצי ההסקה יישמרו יבשים ולא יגיעו אליהם מכרסמים או מזיקים אחרים שיפגעו באיכות העץ ובכושר השריפה שלו. כאשר רוכשים כמות גדולה של גזרי עץ, כמות שתספיק לכל החורף מבלי צורך בקנייה נוספת לא צריך לדאוג שמא ייגמר העץ ואפשר להיות רגועים שתמיד ישנה אספקה של גזרי עץ לכל רגע שבו יהיה צורך לחמם את חלל הבית. במידה ונשארים גזרי עץ גם לאחר שעונת החורף מסתיימת אפשר בתנאים מסוימים לשמור אותם לחורף הבא ולהתחיל להשתמש קודם כל בהם. כך גם ניתן לחסוך לא מעט כסף בקנייה של כמות קטנה יותר של עצים בחורף הבא מפני שכבר נשארו לא מעט גזרי עץ מהחורף הקודם. מכאן ניתן להבין שאכן מדובר בקנייה כדאית ומשתלמת במיוחד.

סוגי שונים של עצי הסקה

קיימים מספר סוגים של עצים להסקה המתאימים לקמין עץ –

עץ אורן להסקה

עץ הסקה בכל ערך קלורי נמוך יחסית, עץ אורן להסקה הוא עץ קל ונוח מאוד להבערה אך הוא מתכלה בקצב מהיר יותר לעומת עצי הסקה אחרים. מחירו זול יחסית לעצי הסקה אחרים.

עץ ברוש להסקה

עץ ברוש להסקה דומה בתפוקה שלו לעץ אורך, הוא בעל ערך קלורי נמוך בדומה לעץ האורן וזמן הבעירה שלו קצר יחסית לעצי הסקה אחרים. יתרונו המובהק הוא הניחוח הנעים שהוא מפיץ בעת הבעירה.

עץ אקליפטוס להסקה

עץ אקליפטוס להסקה נחשב לעץ איכותי במיוחד. זמן הבעירה שלו ארוך יחסית לשאר הסוגים, בעת הבעירה של עץ האיקליפטוס משתחרר ריח מנטה נעים המופץ בחלל הבית.

עץ זית להסקה

עץ זית להסקה הוא העץ הנפוץ ביותר, עץ הזית בעל ערך קלורי גבוה מאוד וזמן הבעירה שלו ארוך ביחס לשאר הסוגים האחרים. הוא הסוג המומלץ והשכיח ביותר מבין שאר סוגי העצים.

תפזורת עצים להסקה

תפזורת עצי הסקה היא בעצם תערובת של שאריות עצים, בדרך כלל השאריות מורכבת מעצי אורן, אקליפטוס וברוש.