יצירת שפה אחידה בין ריהוט הבית לריהוט הגינה

אם יש לכם גינה, תרצו בוודאי לעשות את המקסימום כדי להפוך אותה לחלקת גן העדן שלכם. מומלץ מאד שתשקיעו מחשבה בעיצוב הגינה ובתכנון שלה, כך שתתאים לרצונותיכם ולצרכים שלכם. נקודה שאינה מובנת מאליה היא שבמצבים רבים מומלץ לעצב את הגינה תוך התייחסות להיבטים האסתטיים של פנים הבית, מתוך מטרה ליצור מקשה עיצובית אחת. איך בדיוק עושים את זה?

שימוש בחומרים טבעיים

אם מעוניינים למצוא מכנה משותף רחב מאד בין פנים הבית לבין החוץ, הרי שההתבססות בשניהם על עיצוב שנחשב לטבעי או לכפרי תאפשר זאת בוודאות. חומר הגלם העיקרי המשמש לצורך זה הוא כמובן העץ, על סוגיו המגוונים, שבא לידי ביטוי ברהיטים אך גם בשלל אלמנטים אחרים. אם רוצים לשדר על אותו גל וליצור את ההתאמה שתוארה מעלה, בחירה באותו סוג וצבע של עץ, או אפילו בטקסטורה דומה, יכולה לעשות את העבודה.

בדרך זו ניתן יהיה ליצור את האווירה החמימה והפסטורלית שרצויה הן בפנים הבית והן מחוצה לו, מה שיהפוך את חוויית המגורים לגדולה יותר.

עיצוב הוא עניין של סגנון

גם אם אי אפשר למצוא תמיד הגדרות חד משמעיות לסגנונות העיצוב השונים, בפועל רוב האנשים (אפילו חסרי הניסיון המעשי בתחום) יוכלו “להרגיש” שפריטים שונים משדרים אווירה מסוימת. האתגר בעיצוב פנים הבית והסביבה החיצונית שלו, לכן, הוא להעלות תחושות דומות. אין זו רק החלוקה לאלמנטים כפריים, כפי שהוסבר מעלה, אלא גם האפשרות לבחור בעיצוב מודרני לעומת קלאסי (למשל, גם חצר יכולה להיות מאופיינת בפריטים “הייטקיסטיים” בעלי עיצוב בולט ושימוש רב במתכת ובזכוכית), או אפילו בעיצוב בהשראת אזור גיאוגרפי מסוים בעולם.

אם אינכם יודעים כיצד “לתרגם” את הרצון העיצובי שלכם לכדי אלמנטים מובהקים בעיצוב הבית והגינה, תוכלו להיעזר במומחים. פנייה אל מעצבי פנים וחוץ, או אפילו אל גורמים המספקים רהיטים לצד פריטים אסתטיים אחרים, יכולה בהחלט להיות נקודת ההתחלה.

שאלת הפרקטיקה

עיצוב הבית אינו מתבצע למטרות אסתטיות בלבד, וחשוב מאד לתת את הדעת על הפן הפונקציונלי של הרהיטים. כדי לנצל עוד יותר את שטחי הפנים והחוץ של הבית, אפשר לבחור בפריטים אשר כוללים מספר פונקציות, או אפילו מספר אפשרויות התאמה לצרכים.

לא קשה לחשוב על דוגמאות לכך: ספות נפתחות שיכולות לשמש כמיטות בהן ניתן לארח אנשים, רהיטים עם שלל מקומות אחסון וכן הלאה. בחירה בפריטים מהסוג הזה מאפשרת לחסוך במקום, לשמור על סדר ולהפוך את ההתאמה העיצובית בין הפנים לחוץ לברורה יותר, עם מינימום “הסחות דעת”.